Evakuované Bílé helmy ze Sýrie? Sociolog ohromil varováním o radikálech skrytých mezi nimi

27.08.2018 21:27

Sociolog Petr Hampl se na stránkách Institutu Václava Klause rozepsal o tom, jak se rozkládá Evropa. Má za prokázané, že se americký miliardář George Soros snaží skrze neziskové organizace zničit západní civilizaci. Prý mu v tom notně pomáhají mnozí politici, úředníci a média. Ruku k dílu v tomto směru podle Hampla přiložila i vláda Velké Británie. Jak? Podívejte se sami.

Evakuované Bílé helmy ze Sýrie? Sociolog ohromil varováním o radikálech skrytých mezi nimi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Když Západ bojoval proti libyjskému diktátoru Muammarovi Kaddáfímu, vnímal islámské teroristy bojující proti němu jako své spojence. Hampl tvrdí, že tyto své spojence Západ chránil. Když se v roce 2014 dostali do problémů, Britové jim pomohli. Na moři zachránili asi stovku bojovníků. Byli mezi nimi i teroristé. V roce 2017 jeden ze zachráněných mužů provedl ve Velké Británii teroristický útok, při kterém zemřelo dvacet lidí a desítky dalších byly zraněny.

Podle Hampla je smutné, že se z toho Západ nepoučil. Nedávno se záchrany dočkaly tzv. bílé přilby, což je podle sociologa v podstatě odnož al-Káidy, oficiálně jde o příslušníky syrské civilní obrany, která v syrské občanské válce stojí na straně rebelů v boji proti syrskému diktátorovi Bašáru Asadovi. Hampl nepochybuje o tom, že mezi příslušníky bílých přileb budou radikálové.

Pod dojmem těchto příběhů se pak prý lidem nelze divit, že naslouchají různým konspiračním teoriím.

„Nemůžeme se divit, že mnoho obyvatel evropských zemí má pocit spiknutí a že se rozmáhá víra v tajný plán evropských elit na vyhlazení obyvatelstva vlastních zemí. Podlehnout konspiračním teoriím je o to snadnější, že podobná katastrofální selhání vidíme na všech stranách. Projekty školské reformy, které poškozují výuku. Sociální programy, které způsobují chudobu. Programy podpory vědy, které z vědců dělají lovce grantů a snižují úroveň výzkumu. Není to všechno součástí jedné velké konspirace na zničení svobodného světa?“ zeptal se Hampl.

„Dnes už můžeme např. pokládat za prokázané, že George Soros usiluje prostřednictvím svých neziskovek o trvalou masivní imigraci až do úplného zničení evropské civilizace.Tzv. elity nepředkládají žádný jiný způsob myšlení. Rostoucí odpor proti katastrofální imigrační politice je vydáván za dílo ruských tajných služeb a objevují se fantazijní vyprávění o údajných centrálách, kde tisíce agentů v přestrojení za běžné občany mění veřejné mínění podle libosti,“ pokračoval Hampl.

Kvůli tomuto počínání navíc nemusel dát žádný politik ani úředník obrazně řečeno hlavu na špalek. Takže všichni mohou být pokojeni – teroristé, úředníci, politici, neziskové organizace i novináři, kteří celý projekt ideologicky podporují. Jen občané EU nemohou být spokojeni. Tak to vidí Hampl. Pokud bude tento model pokračovat i nadále, dospěje prý naše civilizace ke zkáze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„On není blbec.“ Slova o Donaldu Trumpovi narazila: Cenzura?

20:00 „On není blbec.“ Slova o Donaldu Trumpovi narazila: Cenzura?

Publicista Dušan Neumann, který žije již 40 let v USA, vysvětlil, proč většina vojáků armády Spojený…