Evoluce to tak vymyslela! Dítě žije s otcem a matkou... Šichtařová udeřila na moderní feministky

28.12.2018 18:47 | Zprávy

Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad výsledky průzkumu, kdy české ženy uváděly, že nepovažují přítomnost otce v rodině za nezbytnou.

Evoluce to tak vymyslela! Dítě žije s otcem a matkou... Šichtařová udeřila na moderní feministky
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu ČT Hyde park

„Všichni jaksi vědí, že nezbytný otec opravdu není. Asi jako by se dalo říct, že ani peníze nejsou nezbytné k životu – peníze nejíme, peníze nepijeme, peníze nedýcháme, že. A přece každý ví, že peníze aspoň v nějakém minimálním množství - nežijeme-li mezi Papuánci na Nové Guinee - k životu potřebujeme, nemáme-li živořit pod mostem,“ poznamenala úvodem Šichtařová.

Trend je podle ní jasný. „Lidé se bojí manželství. Mají tisíc argumentů, proč nepotřebují nějaký papír na lásku. Mnozí se dokonce nesprávně domnívají, že vyhýbání se manželství je uchrání před rozvodem (fajn, nebudeme tomu říkat rozvod, nýbrž rozchod, emocionální a materiální důsledky budou srovnatelné, právní urovnání však bude složitější). Ale v pozadí toho i onoho je pouhý strach. Strach z komplikací. Strach z pokažení opapírovaného vztahu. A matky se suverénně tváří, jako že je normálka a žádoucí, že otcům navždy odeberou děti,“ dodala Šichtařová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Demokracie

Nebylo by popření principů demokracie spíš to, kdyby se kdokoliv třeba i kapela nemohla většinově rozhodnout, kdo v ní být může a kdo ne? Tímto se jí nezastávám, jen nesouhlasím s tím co tvrdíte, že tím nabourávají demokracii nebo snad porušují LZPS.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fialova pomsta.“ SPOLU ukázalo program. A je zle

17:15 „Fialova pomsta.“ SPOLU ukázalo program. A je zle

Koalice SPOLU ve středu zveřejnila předvolební program s názvem „Svoboda a prosperita, i pro budoucí…