Exekuce na Karlův most: Čas konečně sesadit exekutory z trůnu

23.01.2012 13:47

Hlavní město Praha dluží 163 tisíc Bytovému družstvu Prahy 6 a kvůli tomu je obstavena značná část jeho majetku včetně historických památek jako je Staroměstské náměstí nebo Karlův most. Kuriózní případ podle Britských listů ukazuje jednu značně alarmující věc - exekutoři mají v Česku značně nadstandardní práva.

Exekuce na Karlův most: Čas konečně sesadit exekutory z trůnu
Foto: nahlizenidokn.cuzk.cz
Popisek: Nařízení exekuce na hlavní město Praha
reklama

"Samozřejmě že není vůbec v pořádku, pokud pražská koalice stran "rozpočtové odpovědnosti" neplatí své účty. Tohle chování jinak mimořádně štědré radnice (viz např. projekt Opencard) nikdo nebude obhajovat. Nicméně jako v celé řadě jiných exekučních případů zde existuje naprostý nepoměr mezi proviněním a trestem," zdůrazňují Britské listy vztah mezi dlužnými 163 tisíci a obstavenými památkami nevyčíslitelné hodnoty, což připomíná řadu případů, kdy lidé kvůli dlužné stokoruně přijdou o všechno.

"Praha nepochybně snadno zaplatí pro ni banální dlužnou částku, když může na jiných místech za veřejné zakázky vyhazovat z okna miliony. Jestliže však současně s tím nevyužije svého vlivu k přehodnocení současné české praxe exekucí, bude pro ni celá kauza v oblasti PR pouze a jedině velikou prohrou."

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

6:15 Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

Je libo do restaurace nebo ke kadeřníkovi? Jen s negativním testem nebo po očkování. Takové úvahy za…