Exekutoři se radují. Budou moci lidem brát i sociální dávky

11.01.2011 8:00 | Zprávy
autor: par

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek hodlá prosadit, aby exekutoři mohli dlužníkům brát i sociální dávky, pokud je ti pobírají. Exekutoři sami věc vítají.

Exekutoři se radují. Budou moci lidem brát i sociální dávky

"Tuto snahu ministra Drábka o posílení postihu sociálních dávek v exekuci vítáme. Není správné, když jsou pracujícímu občanovi v exekuci dlužné peníze sráženy ze mzdy, a zůstává mu pouze částka stanovená zákonem, a naproti tomu dlužníkovi pobírajícímu sociální dávky nelze z jeho příjmu odebrat nic," řekl Právu šéf největšího českého exekutorského úřadu Robert Runták.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Výhružky

To jste myslel vážně, že za to, že lidé nevítali vaše ministry na festivalu s potleskem a nadšením, zrušíte festivalu dotace? To mi přijde fakt už dost za hranou všeho. To budete dávat dotace, které jsou z peněz nás všech, jen těm, co vám budou pochlebovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Opoziční výsadek“ pod Babišovým radarem. Na toto rozděluje

4:44 „Opoziční výsadek“ pod Babišovým radarem. Na toto rozděluje

Na Ministerstvu práce a sociálních věcí působí úředníci, kteří ve spolupráci s kolegy z Úřadu vlády …