Exekutorovi hrozí osm let. Měl vydírat a zneužívat pravomoci

23.02.2014 21:12

V Plzni během neděle pokračoval soud s bývalým exekutorem Markem Ředinou. Obžalován byl z vydírání a zneužití pravomoci úřední osoby, když po mladé ženě údajně požadoval uhrazení dluhu po jejím otci.

Exekutorovi hrozí osm let. Měl vydírat a zneužívat pravomoci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak soudního exekutora
reklama

Podle obžaloby měl Marek Ředina požadovat od ženy z Plzně uhrazení dluhu, který měl její otec. Mladá matka tehdy pečovala o své smrtelně nemocné dítě a exekutorovi tvrdila, že v domě jejímu otci nic nepatří.

Přesto ze strachu o svůj majetek část dluhu zaplatila. Ředina se ale i tak podle jejích slov vrátil a odvezl vybavení domu. Dva roky starým případem se tehdy začala zabývat Exekutorská komora ČR, nešlo navíc o první Ředinovo pochybení.

„Podnět stěžovatelky z Plzně obdržela komora v lednu 2012. Hned na začátku kauzy se od jednání obžalovaného distancovala,“ uvedla podle ČRo mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová.

Exekutorka, pro niž Ředina pracoval, tak nakonec musela k soudu, který jí uložil dvoumilionovou pokutu. „Soudní exekutorka dala obžalovanému výpověď a tento tak není zaměstnancem žádného exekutorského úřadu od června 2012,“ dodala nyní u soudu Báčová. Podle Řediny ale v případu ženy z Plzně nedošlo k žádnému nátlaku a k ničemu prý poškozenou nenutil. Pokud se však prokáže jeho vina, může dostat až osm let vězení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stížnosti diváků ČT do koše? Ne! Lipovská tahá nové trumfy

7:16 Stížnosti diváků ČT do koše? Ne! Lipovská tahá nové trumfy

Členka Rady ČT Hana Lipovská udeřila na svého kolegu z Rady Zdeňka Šarapatku a moderátora Jakuba Žel…