Exministr David se zlobí: Mě kvůli osvědčení vyškrtli z kandidátní listiny a Babiš vládne

01.02.2014 14:29

Vláda bude velmi pragmatická a bude konat tak, aby přežila. A pragmatické bylo i její jmenování před jednáním bratislavského soudu, který potvrdil, že místopředseda vlády byl agentem STB. Alespoň podle názoru exministra zdravotnictví za ČSSD Ivana Davida, který svůj postoj uvedl v komentáři pro server Prvnízprávy.cz

Exministr David se zlobí: Mě kvůli osvědčení vyškrtli z kandidátní listiny a Babiš vládne
Foto: ivandavid.cz
Popisek: Bývalý ministr zdravotnictví Ivan David

Zatímco mnozí lidé byli vydíráním nuceni spolupracovat se Státní bezpečností, podle Davida se šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš před lety rozhodl pro spolupráci z pragmatických důvodů – získal tak kontakty a znalost „know how“.

„Zkušenosti pak využil k pohádkovému zbohatnutí v období Klausova útěku před právníky a následného rozkrádání ‚vlastnictví všeho lidu‘. Zbohatnutí mu umožnilo koupit si mediální prostor a fakticky vyhrát volby. Bude vládnout i těm, kteří nebyli natolik pragmatičtí, aby se nechali koupit,“ upozorňuje bývalý ministr.

Občané si na takovou vládu nezvyknou

Poukazuje také na to, že zástupci jiných stran s Babišovým hnutím uzavřeli koalici i přes to, že před tím trvali na lustračním zákonu. Babiš si ale podle jeho názoru koupil volební úspěch, a tím i koaliční partnery.

„Velmi mě to dojímá, neboť jsem byl pragmaticky vyškrtnut z kandidátní listiny ČSSD, neboť jsem nedodal úplně nové lustrační osvědčení. Vedení ČSSD před volbami 2013 přitvrdilo boj za demokracii a usneslo se, že dosavadní lustrační osvědčení už nestačí. Nebyl jsem dost pragmatický, abych přerušil dovolenou v Norsku a sháněl nové osvědčení,“ zlobí se David a ironicky dodává, že se těší na další kroky pragmatické vlády. „Občané si pragmaticky zvyknou nevěřit těm, kteří jsou pragmaticky zásadoví, jen když se to hodí,“ míní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Miloš Zeman poslal k výročí okupace květiny na hrob. Jednomu jedinému člověku

17:24 FOTO Miloš Zeman poslal k výročí okupace květiny na hrob. Jednomu jedinému člověku

Prezident Miloš Zeman se sice pietních aktů k připomínce počátku sovětské okupace v roce 1968 nezúča…