Exministr Tlustý: Nečas je neschopný, vždy jsem to říkal. Pravice schytá výprask

9. 7. 2013 14:10

Exministr financí a ekonom Vlastimil Tlustý tvrdí, že příští volby budou ve znamení levice. Pravicové strany budou naprosto rozdrobené. ODS i TOP 09 tak dostanou konečný účet za to, že zdiskreditovaly a zničily pravicovou politiku v České republice. Řekl to v rozhovoru pro server Prvnízprávy.cz.

Exministr Tlustý: Nečas je neschopný, vždy jsem to říkal. Pravice schytá výprask
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Vlastimil Tlustý v pořadu Horké téma
reklama

Podle Tlustého bude v příštích volbách triumfovat levice, která prý zcela ovládne Parlament. V současnosti už kontroluje Senát, v posledních volbách ovládla také většinu krajů, takže vedle sněmovny už zbývají jen města a obce.

Rusnokova vláda rozhýbá ekonomiku. To posílí levici a pomůže jí to k vítězství

„Levice totiž ve společnosti vytvořila očekávání, že si umí poradit s ekonomickou situací. Ve slibech bude pokračovat, a tak v následujících několika letech bude vyhrávat všechny druhy voleb,“ řekl Tlustý v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz.

Politik očekává nejen dlouhé období vlády levice, ale také výrazné ekonomické potíže.

Exministr financí Tlustý předpokládá, že nová vláda Jiřího Rusnoka krátkodobě rozhýbá českou ekonomiku. To prý v důsledku povede k výraznému posílení levice a jejímu následnému vítězství ve volbách.

"Očekávám, že  vláda, která nyní vzniká, vytvoří krátkodobou pozitivní vlnku ve vývoji české ekonomiky a ta jí poslouží k podpoře ve  volbách. Řada nových ministrů se stane lídry zemanovců v jednotlivých krajích. Na levici tak budou tři silné subjekty: komunisté, ČSSD a zemanovci. Tyto tři strany jsou schopné získat 60 až 70 procent hlasů v příštích volbách," míní Tlustý.

Nečas byl vždycky neschopný politik

Tlustý přesto kritizoval i odstupujícího předsedu vlády Petra Nečase (ODS). „Říkal jsem léta,  že je to neschopný politik a že jeho politická orientace pravicová není. Nikdo to nechtěl slyšet. Výsledek je nyní takový,  že bude trvat velmi dlouho, než si česká pravice opět získá důvěru veřejnosti,“ zdůraznil politik.

Tlustý si myslí, že Nečasovo obvinění z korupce poněkud pokulhává. Dnes už bývalý předseda ODS se prý nijak neobohatil. Podle Tlustého se jedná o novou formu politického boje. Válka, která dříve probíhala mezi státními zástupci a policisty, se nyní přenesla do politiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus opět prezidentem? Neřekl ne. A výprask Prymuly

8:37 Václav Klaus opět prezidentem? Neřekl ne. A výprask Prymuly

Český exprezident Václav Klaus má za to, že exministr zdravotnictví Roman Prymula předvedl národu ta…