Exministr dopravy Řebíček přestane ovládat fotbalovou Slavii Praha

25.09.2014 11:55

Hlavní slovo ve fotbalové Slavii Praha už nebude mít exministr dopravy Aleš Řebíček. Podle čtvrtečních Lidových novin je těsně před dokončením transakce, při níž má dojít k fúzi fotbalového klubu s firmou Vinet, která stadion v pražském Edenu vlastní.

Exministr dopravy Řebíček přestane ovládat fotbalovou Slavii Praha
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Fotbal
reklama

Kromě Řebíčka se mají na transakci podílet finančník Karel Pražák a společnost Vinet, za níž stojí advokát z Kladna Václav Slavíček. V nové společnosti, která zmíněnou fúzí vznikne, má mít Řebíček podle zjištění listu zhruba čtvrtinový podíl.

Jednání jsou hotova z 95%

„Situace mezi klubem a majiteli stadionu byla v posledních měsících krizová, nyní jsme se posunuli v jednáních a doufám, že scénář spojení se naplní. Jednání jsou z 95 procent ukončena,“ řekl listu investor Karel Pražák, který podle deníku majiteli stadionu Václavu Slavíčkovi pomáhá s organizováním financování fúze.

List k tomu dodává, že Pražák je známým odborníkem na restrukturalizaci tzv. stresových aktiv, dlouhá léta byl velmi blízkým spolupracovníkem nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Podle deníku byl dřívější nákup fotbalové Slavie pro Řebíčka srdeční záležitostí, v klubu prý v poslední době „utopil“ zhruba 300 milionů korun.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…