Exministryně Valachová přišla k Drtinové a promluvila ke kauze rozdělování dotací do sportu

25.08.2017 18:10

Hostem v pořadu DVtv.cz moderátorky Daniely Drtinové byla bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Exministryně Valachová přišla k Drtinové a promluvila ke kauze rozdělování dotací do sportu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně školství Kateřina Valachová
reklama

Valachová opustila ministerstvo kvůli dotační kauze, de facto bez vlastního přičinění. „Když teď vrcholí rozpočet, tak mě trošku svrbí prsty a jde na mě zlost, protože jsem samozřejmě na straně zvyšování školského rozpočtu,“ zmínila exministryně. 

  • Video najdete ZDE

Ke kauze rozdělování dotací na sport Valachová uvedla, že o tom zkrátka nevěděla. „Stalo se,“ sdělila Valachová s tím, že zatím nikdo nebyl pravomocně odsouzen. V kauze je mimo jiné zapletena bývalá náměstkyně ministryně Simona Kratochvílová, s níž měla Valachová blízký přátelský vztah. „Manažerské selhání odmítám,“ podotkla exministryně. „Byla jsem poměrně tvrdá na nastavování pravidel, hodně věcí se podařilo odstranit,“ dodala. 

„Předtím, než jsem přišla do resortu, zde byl chaos,“ míní. „Kdybychom nezavedli pravidla, tak by policie neměla co vyšetřovat, protože bez pravidel těžko posoudíte něčí zavinění,“ sdělila ministryně.

Valachová se pak ve svých slovech pustila do předchozích vlád. Podle ní sice tvrdily, že školství je priorita, ale potom pořád jen škrtaly. „Škudlit na vzdělání je něco hloupého,“ míní s tím, že od nového ministra financí Ivana Pilného (ANO) toto nečeká. Zároveň poměrně expresivně řekla, že si myslí, že to, co dělaly minulé vlády ve školství, byla krádež. „Nedovoleně si půjčovaly z kapes učitelů,“ řekla.

Závěrem se pak Valachová vyjádřila ke kariérnímu řádu, který nedokázala protlačit Senátem. „Myslím si, že se stal obětí dvou věcí. Otázka mé demise na to měla velký vliv. A druhá věc byla otázka informovanosti. Ale tady si myslím, že jsme udělali, co jsme mohli,“ řekla. "Řada učitelů doteď nepostřehla, že kariérní řád nebyl schválen,“ zmínila závěrem Valachová s tím, že si myslí, že kariérní řád byla dobrá věc pro učitele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …