Expert: Navalnyj? Nic. Žádné ohrožení. Ani opoziční volič ho nezvolí

04.02.2021 8:52

Bezpečnostní analytik Jan Paďourek nabídl trochu jiný pohled na Rusko. Upozornil, že jde o silně levicovou zemi, kde se Alexej Navalnyj netěší zdaleka tak silné podpoře, jak se to může jevit ze Západu.

Expert: Navalnyj? Nic. Žádné ohrožení. Ani opoziční volič ho nezvolí
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Alexej Navalnyj
reklama

Bezpečnostní analytik Jan Paďourek má za to, že nejviditelnější ruský opoziční politik Alexej Navalnyj má v Rusku mnohem menší podporu, než se může zdát při pohledu ze Západu.

Anketa

Má Ústavní soud vaši důvěru?

7%
93%
hlasovalo: 29676 lidí

„Alexej Navalnyj je problém pro Putina. Na druhou stranu si nemyslím, že by byl alternativou toho současného ruského režimu. Nevěřím tomu, že Navalnyj je člověk, který oslovuje většinovou ruskou společnost, dokonce si nemyslím, že oslovuje opoziční část ruské společnosti. Ten jeho případný elektorát je daleko menší a skromnější a z tohoto hlediska současnou ruskou moc ne tak úplně ohrožuje,“ poznamenal Paďourek v rozhovoru pro Echo24.cz.

Navalnyj se sice stal symbolem nespokojenosti veřejnosti s Putinovým režimem, ale to neznamená, že by nakonec všichni lidé, kteří v poslední době demonstrovali za jeho propuštění, později dali Navalnému hlas ve volbách. Ruská společnost je podle experta silně levicová a Navalnyj pro ni není ideálním politickým kandidátem.

„YouTube je zase plný neomarxistických přednášek nejrůznějších představitelů tohoto trendu, například Dmitrij Pučkov má dva miliony posluchačů. Takže i tento trend je tam na vzestupu. To je nutné si uvědomit, když budeme posuzovat situaci v Rusku,“ dodal Paďourek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Taková bída ještě nebyla. Fridrichová zašla s kamerou na dno Česka

7:24 Taková bída ještě nebyla. Fridrichová zašla s kamerou na dno Česka

„Roste počet lidí, kteří nemají co jíst. Pandemie za sebou nechává v Česku spoušť." Těmito slovy uve…