Expertovi na řeč těla pustili Andreje Babiše a ten spustil: Predátor. Tento člověk umí jen udílet rozkazy

29.12.2019 14:35

Do podrobné analýzy řeči těla premiéra Andreje Babiše (ANO) se pustil odborník na nonverbální komunikaci Martin Cibulka. A výsledek? „Je zřejmé, že je cholerik a predátor, který není zvyklý ohlížet se na názory jiných, protože umí jen udílet rozkazy,“ říká Cibulka v rozhovoru zveřejněném na serveru Reflex.cz.

Expertovi na řeč těla pustili Andreje Babiše a ten spustil: Predátor. Tento člověk umí jen udílet rozkazy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Pozorovat výrazy tváře, pohyby končetin a trupu, to obnáší práce Martina Cibulky, který tak při detailním zkoumání zjišťuje, kdy člověk mluví pravdu, kdy se vykrucuje nebo lže. Podobné nonverbální analytiky prý používá například i Donald Trump nebo Vladimir Putin.

Velmi dobře čitelný je podle Cibulky český předseda vlády Andrej Babiš, je podle něj ukázkovým příkladem, co se nonverbální komunikace týká. „Z chování Babiše je zřejmé, že je cholerik a predátor, který není zvyklý ohlížet se na názory jiných, protože umí jen udílet rozkazy,“ vyčetl odborník z reakcí jeho tváře, končetin či trupu v televizních debatách.

Také si povšiml, že Babiš jako politik se tyto své vlastnosti snaží zakrývat, což se mu ale nedaří. „Neudrží s diskutujícím ani s moderátorem oční kontakt, protože není zvyklý poslouchat nepříjemné názory a věcně jim čelit,“ poukázal nonverbální analytik na to, že když Babišovi něco jeho politický soupeř říká, dívá se raději na stůl.

Cibulka proto předpokládá, že při mediálních trénincích Babišovi kladou na srdce, aby na oponenty „neštěkal“ a nechal je domluvit. „Jenže se to stále nenaučil. Začne útočit, aby zakryl, že mu debata vadí. Má agresivní mimiku, nachyluje se dopředu, dynamicky máchá rukama,“ pravil Cibulka, podle něhož Babiš používá na svou obranu útok.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

6:11 Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

Už týden funguje v prostorách Janáčkova divadla v Brně očkovací centrum nevládní organizace Podané r…