Exposlanec Martin Komárek porovnal problémy Andreje Babiše s těžkostmi Billa Clintona

17.02.2018 21:30

Někdejší poslanec hnutí ANO Martin Komárek se způsobem sobě vlastním vyjádřil k různým obviněním, která míří na premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Raději se podívejte sami. Komárek na několika řádcích mimo jiné srovnal Andreje Babiše s americkým prezidentem Billem Clintonem

Exposlanec Martin Komárek porovnal problémy Andreje Babiše s těžkostmi Billa Clintona
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Martin Komárek na besedě v Ostravě

Bývalý novinář deníku MF Dnes a někdejší poslanec hnutí ANO Andreje Babiše má za to, že moc nedává smysl zabývat se tím, zda byl Babiš v seznamech komunistické Státní bezpečnosti veden jako agent, nebo nebyl. Tuto otázku odbývá slovy, že v české společnosti se vede celá řada seznamů a je jich už tolik, že je v jistou chvíli těžké rozpoznat, kdo všechno je vedený a kde a kdo je vedoucí.

Stejně tak je podle Komárka sporné přít se o to, zda Andrej Babiš spáchal dotační podvod. To nemůže rozhodnout nikdo jiný než soud.

Relevantní je podle Komárka otázka, zda premiér obviněný v kauze firmy Čapí hnízdo není příliš zatížen osobními problémy a zvládne vládnout zemi. Komárek tady nabízí srovnání s někdejším americkým prezidentem Billem Clintonem, který musel řešit sexuální aféru se „smyslnou stážistkou“. Komárek tímto souslovím popsal ještě dnes známou stážistku Bílého domu Moniku Lewinskou. Navzdory těmto osobním problémům byl prý Clinton úspěšným prezidentem. I Andrej Babiš tedy zřejmě podle Komárka může být úspěšným premiérem.

Nakonec ovšem Komárek přidal ještě jeden pohled na obviněného premiéra.

„Patrně by rozumní lidé otázku, zda má být premiérem dvakrát obviněný člověk, řešili snáze nebýt událostí posledních let. V nich se naši politici ve jménu morálky a beztrestně dopustili všech možných zhůvěřilostí a chlípností, jaké si lze představit. A vyšetřovatelé i soudci za tu dobu spáchali všechny myslitelné omyly, průtahy a přemety,“ napsal bývalý poslanec na serveru Komárkovy noviny.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…