Expremiér tuší úpadek Milionu chvilek. Toto napsal

21.12.2019 14:40

Expremiér Jiří Paroubek má dojem, že spolku Milion chvilek dochází dech. Aktivity spolku stojí a padají na odporu části veřejnosti proti prezidentovi Miloši Zemanovi a předsedovi vlády Andreji Babišovi. Problém tkví podle Paroubka v tom, že současné pravicové strany neumí nabídnout už nic jiného. A pokud se to nezmění, pak podle Paroubka přestane občany zajímat i Milion chvilek.

Expremiér tuší úpadek Milionu chvilek. Toto napsal
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Od roku 2013 má Česká republika buď středolevou, nebo levicovou vládu. Taková vláda logicky není po chuti pravicovým voličům. Tito voliči už si podle Paroubka nechtějí vzpomenout, jak dopadla poslední pravicová vláda Petra Nečase.

Snaží se hledět do budoucnosti a hledají alternativu k Babišově vládě.

Velký problém však podle Paroubka tkví v tom, že dnešní pravice je roztříštěná a neumí přijít s tématem, které by oslovilo větší množství voličů.

Prostě česká pravice kromě útoků na A. Babiše v současné době nemá programově co nabídnout. Nereprezentuje většinu české společnosti a není ani schopná tuto většinu s takovýmto přístupem získat. Představa, že by lidé demonstrovali kvůli ‚spravedlivému‘ volebnímu zákonu, je prostě bludná. A pravice není schopna ani domluvit se na předvolební alianci...“ napsal Paroubek na webu VašeVěc.cz.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Bude zajímavé vidět, jestli se organizátorům akcí Milionu chvilek ještě podaří resuscitovat ochabující zájem nespokojených s A. Babišem a M. Zemanem. Podle mého názoru, pokud vláda a prezident neudělají hrubé politické chyby, budou akce milionchvilkařů stále více živořit až přestanou úplně,“ dodal na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …