Exprimátor Bém vystoupal na druhou nejvyšší horu světa K2

1. 8. 2012 17:05

Bývalý pražský primátor a nynější poslanec Pavel Bém zdolal druhou nejvyšší horu světa známou jako K2. Na vrchol vystoupal s horolezcem Peterem Hámorem, který o tomto úspěchu informoval na svých webových stránkách. Podle Hámora se tak stalo dnes v 11:15 místního času a oba na vrchol vystoupali bez kyslíkového přístroje.

Exprimátor Bém vystoupal na druhou nejvyšší horu světa K2
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém
reklama

Hámor uvádí, že ze čtvrtého tábora vyšli přesně o půlnoci, na vrcholu se nějaký čas zdrželi a nacházejí se opět v táboře. Po odpočinku se vydají na sestup do základního tábora.

Bémův poslanecký asistent Adam Šimčík řekl ČTK, že tuto informaci nemůže potvrdit, ani vyvrátit, protože jde o Bémovu soukromou záležitost, o které není informovaný. Bém se z červencového jednání sněmovny omluvil z osobních důvodů. Další jednání sněmovny se má uskutečnit až začátkem září.

Bém ještě jako primátor v květnu 2007 dosáhl vrcholu nejvyšší hory světa Mount Everest. Kvůli tomu, že dva měsíce chyběl v primátorském úřadě, se na něj snesla kritika od pražských zastupitelů i některých lídrů ODS. Kritizoval ho i prezident a tehdejší čestný předseda ODS Václav Klaus. Záhy mu však poslal gratulaci. Primátor zdolal také nejvyšší vrchol Pamíru nebo nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley. V lednu 2010 v České televizi řekl, že vystoupil na nejvyšší vrchol Antarktidy Mount Vinson.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…