Exšéf ÚZSI zásadně: Bordel! Mlejnka prověří jeho podřízení? Je jasné, jak prověrka dopadne

18.08.2022 22:38 | Zprávy

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prověřuje úniky informací a neoprávněné lustrace v korupční kauze Dozimetr. Podle jednoho z obviněných se jich dopouštěl ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek. Toho nyní prověřují jeho vlastní podřízení, což je dle bývalého ředitele ÚZSI Karla Randáka „postavené na hlavu“. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) by měl Mlejnka „postavit mimo službu“, řekl Randák v rozhovoru pro iDNES.cz.

Exšéf ÚZSI zásadně: Bordel! Mlejnka prověří jeho podřízení? Je jasné, jak prověrka dopadne
Foto: NFPK
Popisek: Karel Randák

Podle Randáka není v pořádku, že nový šéf civilní rozvědky Petr Mlejnek stále nemá prověrku na přísně tajné. „Samozřejmě, že to v pořádku není, ale žijeme v České republice. Je tady bordel,“ řekl Randák.

„Určitě se to dá udělat tak, že tomu člověku po dobu, kdy ho teď budou prověřovat jeho podřízení, což je také na hlavu postavené, tak se mu může dát výjimka, aby funkci mohl vykonávat. A bude se čekat, jak dopadne prověrka. Což je víceméně jasné, jak dopadne,“ dodal, že vhodnější by bylo, kdyby se šéfem ÚZSI stal někdo, kdo už prověrku na přísně tajné má.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Myslíte, že další volby vyhrajete?

Aspoň mi to vyplývá z toho, co tvrdíte, že se připravujete na nápravu škod po této vládě. Zajímá mě, z čeho usuzujete, že to příště vyhrajete, když teď jste to nedokázali? Vyhodnotili jste si třeba to, proč tomu tak bylo? Na co jste přišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sleva 30%? Ne, 0. Black Friday se blíží a pasti už jedou

19:45 Sleva 30%? Ne, 0. Black Friday se blíží a pasti už jedou

28. listopadu začne slevové šílenství black friday. Prodejci každoročně slibují výhodné nákupy, ale …