FOTO Bordel v Chanově. Lidé hází odpadky přímo z oken, raději se nedívejte

19.10.2019 18:57

Hromadící se odpadky pod okny domů v Chanově jen tak nezmizí. Mostecké technické služby se na zkoušku rozhodly po dobu deseti dnů na problematickém sídlišti neuklízet odpadky kolem domů, aby zdejší lidi přiměly vynášet odpadky ven do příslušných kontejnerů a nevyhazovat je z oken svých bytů. Výsledky jsou otřesné. Např. pod okny bloku 13 „se vytvořilo“ po pár dnech pořádné smetiště.

FOTO Bordel v Chanově. Lidé hází odpadky přímo z oken, raději se nedívejte
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Chanov.
reklama

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 18489 lidí
Městské technické služby přístup tamních obyvatel šokoval. Po desetidenní pauze od úklidu v okoli bytových domů se chodníky a trávník např. za blokem 13 zaplnil velkým množstvím odpadků – i přesto, že všichni obyvatelé města mají dostatek možností, jak se odpadků vyprodukovaných jejich domácnostmi legálně zbavovat.

Město Most hledalo řešení, jak obyvatele přimět, aby odpadky začali odnášet do příslušných kontejnerů a přestali s nelegálním odkládáním objemného odpadu k popelnicím – ale marně. „Výsledek je naprosto alarmující! Přesvědčili jsme se o tom, že zde není vůle k běžnému nakládání s odpady, natož k jejich třídění,“ říká primátor města Mostu Jan Paparega.