Zastupitel v severočeských Teplicích (místo, které v rámci svého mandátu zvelebuje, sám nazývá „Sudety – nejkrásnější místo v pekle“) se po svém přesunu na vysokoškolská studia do Prahy stal během několika měsíců výraznou tváří internetové scény, jejíž popularity obratně využil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek – a tak je nyní student práv s ikonickým „květákem“ na hlavě nejvýraznější tváří její kampaně. A vůbec nevadí, že jen před pár týdny překročil hranici jednadvaceti let, umožňující kandidaturu do Poslanecké sněmovny.
Feri zaujal nejprve na sociálních sítích, kde shromáždil několik tisíc fanoušků. Tím si vybudoval zajímavou pozici v TOP 09, které se jednak po odstoupení předsedy Karla Schwarzenberga výrazných osobností nedostávalo, a jednak se v této straně tradičně braly aktivity na internetu velmi vážně. Jak ParlamentnímListům.cz vyprávěl bývalý člen strany Lukáš Lexa, funkcionáři TOP 09 dokonce aktivně sledují, co členové strany „lajkují“ a jak se na sociální síti prezentují. Internetová hvězda Feri se proto rychle stal tváří strany.
Následovala rychlá kariéra politické hvězdy, jezdící po besedách do škol. Feri, student prvního ročníku právnické fakulty, jezdil za svými jen o pár let mladšími posluchači s výkladem, že politik musí být „cool“ a kde všude „se zkalil“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav