FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

07.10.2022 22:20 | Ze sítí

Ruský prezident Vladimir Putin má dnes kulaté narozeniny. Je mu 70 let. Mimo blahopřání od svých podřízených dostává i pichlavé vzkazy na sociálních sítích. Od běloruského vůdce Alexandra Lukašenka dostal traktor. Podle zpravodajského portálu Meduza si Rusko jako takové připomnělo Putinovo jubileum pouze skromně.

FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu
Foto: Repro Kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

„Děkuji přátelům ze sbírky Dárek pro Putina za dárek pro mě. Kdy jindy bych si měla obléknout jejich triko, než právě 7. října a sdělit svůj občanský postoj k jednomu z největších zločinců naší éry. Brzy zvítězíme,“ poznamenala ministryně obrany Jana Černochová (ODS) s připojením symbolů ukrajinských barev. Na triku je nápis „Fuck you Putin“. 

Twitterový účet Dárek pro Putina se ke gratulaci přidal rovněž. „Dnes slaví 70. narozeniny otec všech dezolátů, grázl, válečný zločinec a agent KGB Vladimír Putin. Co byste mu popřáli? 5 nejlajkovanějších komentářů od nás získá jako dárek tričko s motivem Královce. Tohle mu přeje náš grafik,“ píše se na twitterovém účtu, kde je k vidění dort, vybuchující dárek a výzva, aby lidé přispěli na munici pro ukrajinskou armádu.

„Přeji mu, aby ještě dnes šel za ruskou válečnou lodí. Její a jeho vrak vystavíme v Královci,“ napsala pak také na svůj twitterový účet senátorka Miroslava Němcová (ODS). Za svůj příspěvek byla však poměrně výrazně zkritizována.

V Rusku se Putin pompézních oslav nedočkal, uvedl server Meduza. „Po inauguraci ruského kola v Moskvě je jasné, že nyní je lepší nic neslavit, není na to doba. Gubernátoři dokonce uvažují, že omezí výdaje na novoroční oslavy. Peníze na rozhazování teď nikdo nemá,“ řekl portálu nejmenovaný zdroj blízký Kremlu. V době, kdy se v září stahovali ruští vojáci od strategického Izjumu na severovýchodě Ukrajiny, Putin v Moskvě slavnostně uváděl do provozu obří ruské kolo. Na atrakci se ale hned v první den objevily technické závady a kolo muselo být neustále zastavováno, čehož si škodolibě všímala média.

Jiný zdroj Meduzy má ještě další vysvětlení pro umírněnost oslav Putinových narozenin: „Nač připomínat, že náš prezident je už nějakou dobu důchodce?“

Na dnešní den připadá rovněž výročí vraždy ruské novinářky a Putinovy odpůrkyně Anny Politkovské. Smrt Politkovské, která mimo jiné kritizovala ruský postup při válce v Čečensku a která byla zastřelena v Moskvě 7. října 2006, dosud nebyla plně objasněna. Některá ruská média spekulovala o podílu ruských tajných služeb a uvažovala, zda pro spáchání tohoto zločinu byl den Putinových narozenin vybrán náhodně.

reklama

autor: vef

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

20:30 Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

Uniklé údaje z novozélandské databáze vyvolávají dojem o vysokém procentu smrtnosti po očkování prot…