FOTO Jakub Janda odhalil, co rád dělá po večerech

14. 2. 2018 10:18

Člověk může po večerech dělat různé věci. Jakub Janda z neziskové organizace Evropské hodnoty se sociální síti svěřil s velmi svérázným relaxačním koníčkem. Pro odpočinek prý poslouchá slyšení šéfů tajných služeb v americkém Senátu.

FOTO Jakub Janda odhalil, co rád dělá po večerech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Jakub Janda v Evropských hodnotách šéfuje programu Kremlin Watch, který si klade za cíl odhalování vlivu Kremlu na českou politiku. Je v tomto směru velmi aktivní, jeho facebook je plný zpráv o vlivu Ruska na prezidentskou kancelář, politické strany a českou politiku vůbec.

Již před dvěma lety se proslavil tím, že v zahraničním tisku rozšiřoval, že prezident Zeman je „trojský kůň Kremlu“. Vloni v létě pak přišel s vážně míněným návrhem, že by měla být zřízena vyšetřovací komise, která by se zabývala ruským vlivem na Hradě.

Janda tehdy napsal, že bychom měli jasně určit nepřátelské chování a začít ho tvrdě potírat. Kromě zátahu na „dezinformační weby“ tehdy doporučoval, aby Poslanecká sněmovna zřídila vyšetřovací komisi pro ruský vliv na Hradě.

„Prezident Zeman, systematicky veřejně hájící zájmy Kremlu, ve své kanceláři udržuje například „poradce“ Martina Nejedlého, který byl loňský podzim vykoupen z dluhu moskevskou centrálou na Kreml úzce napojené společnosti Lukoil. S těmito zástupci ruských zájmů mnoho bezpečnostní instituce nesvedou, pokud se členové vlády nerozhodnou s infiltrací Moskvy do českých ústavních institucí něco udělat,“ napsal tehdy.

Téma vyšetřování ruského vlivu má Jakub Janda od té doby utkvělé. A rád na sociálních sítích sdílí informace, jak je v jiných zemích ruský vliv prošetřován. Jeho ideálem jsou zejména USA, kde se opoziční Demokraté velmi snaží prokázat vliv Ruska na zvolení prezidenta Trumpa a dokázali prosadit oficiální vyšetřování.

Nyní se Janda přiznal, že sledování ruského vlivu pro něj není jen prací, ale také relaxem. Dosvědčuje to jeho příspěvek na Facebooku, kde se v úterý večer vyznal, že pro odpočinek poslouchá slyšení šéfů amerických tajných služeb v Senátu.

Poté Janda odprezentoval na sociální síti i výsledek svého večerního relaxačního bádání. Jednalo se o výpověď koordinátora amerických tajných služeb, respektive o výsek písemné zprávy. Koordinátor nemluví o tom, co už Rusové udělali, ale co nejspíš (v originále „probably“ – pozn. PL) budou provádět kolem voleb v roce 2018, označovaných jako „midterm elections“ – volby uprostřed prezidentského mandátu. V nich se tradičně volí všichni poslanci Sněmovny reprezentantů a třetina Senátu. 

Koordinátor předpokládá, že Moskva  asi bude pokračovat v nasazování propagandy, sociálních médií, operací pod falešnými vlajkami, Moskvě vstřícných řečníků a autorit za účelem „dráždění trhlin“ v americkém politickém a společenském systému.

Radost Jandovi nedělají jenom v USA, ale také v Británii. Tam začal jeden z parlamentních podvýborů vyšetřovat ruský vliv na referendum o Brexitu a Janda nedávno rovněž nadšeně referoval o jeho činnosti.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

11:27 Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

„Tohle nepřipustím! Nebudete urážet Václava Havla!“ Po internetu koluje starší video, v němž během ž…