FOTO Klára Samková vydala další svědectví z výslechu. Možná se jí vymstí, jak proklela velvyslance Turecka

04.08.2016 10:24

Advokátka Klára Samková byla před několika hodinami na policii, protože veřejně proklela tureckého velvyslance v ČR. Opravdu barvitě popsala, proč to udělala. Pokud by snad někdy byla za toto své počínání odsouzena, nastane prý něco krásného, na co se už teď Samková velmi těší. Jen není jisté, že se to bude líbit všem.

FOTO Klára Samková vydala další svědectví z výslechu. Možná se jí vymstí, jak proklela velvyslance Turecka
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Klára Samková

„Tak když máme dnes takový na odkazy hojný den, tak si dovolím přidat ještě jedno info: byla jsem na dalším výslechu kvůli páchání své trestné a obdobné činnosti. Bylo mi totiž řečeno, že moje jednání – prokletí tureckého velvyslance – by mohlo naplňovat přestupek proti občanskému soužití...,“ napsala Klára Samková na sociální síti Facebook.

Orgánům policie na vlastní žádost popsala, co ji na počátku června vedlo k účasti na veřejné akci před tureckou ambasádou, kde proklela Jeho Excelenci. Na úvod zopakovala, že turecký velvyslanec Ahmet Necati Bigali původně nebyl pozván na konferenci s názvem „Máme se bát islámu?“, která proběhla 18. května na půdě Sněmovny. Jeho Excelence přesto dorazila. Podle Samkové tak Bigali učinil jen proto, aby celou konferenci rozbil. Podle advokátky se na tom navíc dohodl s dalšími velvyslanci islámských zemí, kteří se zachovali stejně.

„Toto považuji za zásah do nezávislosti a svobody projevu v ČR, kdy nikdo, tím méně pracovníci cizích velvyslanectví, nemá právo zasahovat do diskusí občanů ČR,“ zdůraznila dáma s odvoláním na Vídeňskou úmluvu o diplomatických vztazích. Pan velvyslanec se přímo vměšoval do vnitřních záležitostí ČR, když ve vysílání veřejnoprávní televize požadoval zahájení trestního stíhání Samkové. Paní doktorka k tomu na policii poznamenala, že nedostala od České televize dost prostoru na odpovídající reakci.

„Co se týče mojí možnosti bránit se proti výrokům pana Bigaliho, tak ve veřejném prostoru jsem nedostala adekvátní možnost. Česká televize mi nabídla pouze možnost krátké telefonické reakce bez možnosti ovlivnit, co bude vlastně vysíláno. Tímto postupem porušila veřejnoprávní Česká televize zákon o veřejnoprávním vysílání, podle kterého má veřejnoprávní médium dbát na vyvážení zpráv. .... Současně s prohlášením pana Bigaliho prohlásilo Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1, že moje výroky v Poslanecké sněmovně bude prověřovat z hlediska naplnění skutkové podstaty trestných činů hanobení a podněcování v intencích mé minulé výpovědi,“ popsala svou situaci.

Takže alespoň ocenila, že pan Pavel Pešan, s nímž není v žádném právním vztahu, uspořádal akci, na které se před tureckým velvyslanectvím četl projev Samkové. Ta tam byla pozvána, aby pronesla k lidem pár slov.

Pan velvyslanec prý zemře beze cti a bez synů

„To jsem přislíbila, neboť jsem považovala za slušné se pozdravit s lidmi, kteří mi vyjadřují podporu. Na závěr čtení mého projevu ostatními lidmi jsem také vystoupila a řekla jsem několik slov na adresu tureckého velvyslance. Toho jsem na závěr svého projevu proklela,“ připustila. Učinila tak prý proto, že ji jako občana České republiky nechrání její vlastní stát. Veřejnoprávní televize jí navíc neposkytla adekvátní prostor na reakci, takže považovala za nutné bránit se alespoň svépomocí.

„Forma prokletí je v jeho kulturním okruhu klasickým vyjádřením formy odporu, proto jsem ji použila a proto jsem zformulovala i trest, který je v jeho okruhu citelný a kterému pan velvyslanec zajisté dobře rozumí. Řekla jsem totiž, že zemře beze cti a bez mužských potomků. Svoje prokletí jsem opakovala třikrát, neboť taková je správná forma, kterou se potvrzuje vážnost úmyslu a závaznost právního jednání,“ vysvětlila své počínání Samková. Nakonec připomněla, že i podle muslimského práva muž může zapudit ženu, pokud to vysloví zřetelně a nahlas. Třikrát.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

339 Kč za Persil, jako v ČR... A pak se podívala pořádně

10:45 339 Kč za Persil, jako v ČR... A pak se podívala pořádně

Prací gel Persil za skoro stejnou cenu jako v Česku, řekl by si návštěvník polského nákupního řetězc…