FOTO Křečkovi namalovali na úřad vaginu. Toto předcházelo

08.07.2020 12:53

Z rasismu už nápisy neobviňují jen Winstona Churchilla, ale i Stanislava Křečka. Terčem vandalismu se stal sloup před ombudsmanstvím. A kromě obvinění z rasismu měl pachatel zálibu i v geometrických obrazcích...

FOTO Křečkovi namalovali na úřad vaginu. Toto předcházelo
Foto: Repro Stanislav Křeček
Popisek: Zvandalizovaný sloup Úřadu veřejného ochránce práv

Vandalismus, spojený s obviněními z rasismu, se nevyskytuje jen v Praze a netýká se jen soch. Ale také v Brně a cílem byl tentokrát veřejný ochránce práv, Stanislav Křeček. Jak sdílel na svém facebookovém profilu, na sloup, který stojí před jeho úřadem někdo napsal „Křeček rasista“ a zřejmě aby nedošlo k mýlce, ještě oranžovou barvou připojil „rasista Křeček“. Což doprovodil známým symbolem pro ženské pohlaví. Stanislav Křeček k tomu jen krátce doplnil, že se nejedná jen o Churchilla a mediální expert Petr Štěpánek pak dodal, že „pravda a láska má spoustu podob“.

Anketa

Je Miroslav Kalousek zábavný politik?

7%
93%
hlasovalo: 12881 lidí
Obvinění z rasismu si Křeček vysloužil již dříve, a to za prohlášení z rozhovorů, kdy se vyjadřoval k romské menšině a také řekl, že problematice diskriminace (tedy i rasové) nebude věnovat větší pozornost, než s jakou se na něj obracejí občané. „Neznám žádné představitele Romů, kteří by se organizovali, kteří by říkali, jaké má být soužití s většinovou společností nebo za jakých podmínek budeme odstraňovat vyloučené lokality,“ prohlásil Křeček v rozhovoru pro ČT24 a mínil, že by i příslušníci romské menšiny měli přispět k tomu, aby už nebyly vyloučené lokality.

To, že se Křeček stal ombudsmanem, nadzvedlo tehdy aktivistu a šéfredaktora Deníku Referendum Jakuba Patočku, který se dokonce snažil zabránit jeho příchodu do úřadu vlastním tělem, leč nebyl úspěšný. Tehdy se na transparentech skvěly nápisy jako „Ochránce ‚utlačované‘ většiny tady nechceme!“ nebo „bílej Křeček jede tmou".

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…