FOTO Sebrali ho těžkooděnci na akci Nočních vlků. Teď agresivní aktivista „úřadoval“ znovu. Napadl stánek s knihami o Miloši Zemanovi. Zasahovala ochranka

12.05.2018 17:42

FOTOGALERIE UVNITŘ Aktivista Martin Uhlíř, známý po úterní jízdě Nočních vlků z konfliktu s místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou, vyvolal další rozruch a z akce Svět knihy ho musela vyvést ochranka. U stánku nakladatelství Olympia se Uhlíř nechtěl smířit s tím, že knihy prezidenta Miloše Zemana leží vedle těch od Jaroslava Foglara. Nejdříve je otáčel, aby nebyl vidět obličej hlavy státu, a nakonec musel být vyveden.

FOTO Sebrali ho těžkooděnci na akci Nočních vlků. Teď agresivní aktivista „úřadoval“ znovu. Napadl stánek s knihami o Miloši Zemanovi. Zasahovala ochranka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Martin Uhlíř musel být na veletrhu Svět knihy zpacifikován ochrankou. Nelíbilo se mu, že na stánku nakladatelství Olympie jsou knihy od Foglara a o Zemanovi blízko sebe.

Ke konfliktu došlo v sobotu kolem půl jedné odpoledne na pražském Výstavišti, kde probíhá mezinárodní veletrh Svět knihy. Martin Uhlíř přišel ke stánku Olympia a ptal se zaměstnanců, jak je možné, že takový vlastizrádce, jakým je Miloš Zeman, může být tak blízko foglarovek s tím, že Foglarovy knihy četl a popisují skautské ideály. Nezůstalo však pouze u slov. Uhlíř začal otáčet knihy o prezidentovi zadní stranou dopředu, aby nebyl vidět jeho obličej na obálce.

Na výzvy zaměstnanců z nakladatelství, aby takového chování zanechal a jejich stánek opustil, nereagoval a stále křičel, že vlastizrádce přeci nemůže být vedle Foglara. Pomoci se snažilo i několik fotbalistů z nedaleké besedy, brali mu knihy z ruky a chtěli, aby odešel. To se však nepodařilo, proto zaměstnanci zavolali přítomnou ochranku. Ani na její výzvy však aktivista nereagoval, a tak ho musela zpacifikovat a vyvést z Výstaviště, kde vyčkali do příjezdu policie. Během celé doby Uhlíř vykřikoval, že je demokracie, nic neprovedl a musí najít své dvě malé děti. Po domluvě nechali aktivistu jít. U celého incidentu byl přítomný fotograf redakce ParlamentníListy.cz, který situaci popsal a vše zachytil svým objektivem.

Podle ředitele nakladatelství Olympia Karla Hejny, který u toho byl přítomen, není takový incident ojedinělý: „Není to poprvé a nemohu ovlivnit, jakou knížku dáme vedle které, stánek je malý. Mně se to ještě nestalo, ale už jsem takové problémy viděl u jiných stánků. Snažili jsme se vše vyřešit v klidu, aby ke konfliktu nedošlo, ale byl stále agresivnější, takže jsme museli zavolat ochranku,“ popsal Hejna pro ParlamentníListy.cz. Podotkl, že žádná škoda nevznikla a nemá tedy smysl žádat náhradu škody nebo podávat trestní oznámení. „Byl to regál s novinkami za posledního půl roku a jsou umísťovány náhodně a i nadále budou,“ dodal Hejna.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …