FOTO Šlachta navštívil Pasohlávky. Auty dorazily stovky lidí

29.01.2021 13:57

Bývalý policista Robert Šlachta oznámil vstup do politiky. Zakládá hnutí Přísaha, půjde s ním do podzimních voleb. Chci spravedlivé Česko, řekl. V těchto dnech celý tým brázdí republiku a sbírá podpisy. Zvolil si pro to zajímavou formu drive-in. Jako jedno z prvních míst navštívila Přísaha jihomoravské Pasohlávky.

FOTO Šlachta navštívil Pasohlávky. Auty dorazily stovky lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

Anketa

Dostane se Robert Šlachta se svým hnutím Přísaha do Poslanecké sněmovny?

69%
31%
hlasovalo: 18486 lidí
Podle fotografií, které PL získaly od tiskové mluvčí Karolíny Skrčené, se ve čtvrtek na místo sjela zhruba stovka aut. Celá akce probíhala formou interaktivní debaty. Velký zájem o Šlachtův politický subjekt je patrný také z řady finančních příspěvků a počtu příspěvků zejména na sociálních sítích.

Následující podpisové akce by se měly uskutečnit v Židlochovicích, Rosicích, slavných Ivančicích nebo v Telči.

„60 vteřin klipu, pro mě to bylo 30 let života,“ sdělil Šlachta po odvysílání svého oficiálního klipu, v němž jde krajinou a shrnuje svůj život. „Vím přesně, na co teď myslíte. Proč se bývalý polda rozhodl jít do politiky? Rozumím vám. Vím přesně, co chcete říct. Mnozí si myslí, že politika je smutný cirkus, většina lidí si myslí, že je to totální bahno. Nechci to nikomu vymlouvat. Plně si uvědomuji vážnost situace, ve které se všichni nacházíme. Naše země je uprostřed zákeřné krize,“ popsal s tím, že reakcí naší společnosti je apatie, smutek, nedůvěra ve stát. „Stáhli jsme se všichni do sebe, do svých rodin. Na stát už se nespoléháme,“ poznamenal.

Kromě Roberta Šlachty je v Přísaze také Tomáš Sochr, který velel skupině, jež zadržela Janu Nagyovou, někdejší šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek či Jaroslav Pelc, který na ÚOOZ zakládal odbor zaměřený na mezinárodní trestnou činnost v oblasti závažné majetkové trestné činnosti.

Auto-debata v Pasohlávkách

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Táňa Pauhofová, Vica Kerekes a Magda Vášáryová posílají vzkaz do Česka. Vlivným lidem

17:20 Táňa Pauhofová, Vica Kerekes a Magda Vášáryová posílají vzkaz do Česka. Vlivným lidem

Herečka, bývalá politička a diplomatka Magda Vášáryová, herečka Vica Kerekes i Táňa Pauhofová patří …