FOTO Šlachta navštívil Pasohlávky. Auty dorazily stovky lidí

29.1.2021 1:57 odp.

Bývalý policista Robert Šlachta oznámil vstup do politiky. Zakládá hnutí Přísaha, půjde s ním do podzimních voleb. Chci spravedlivé Česko, řekl. V těchto dnech celý tým brázdí republiku a sbírá podpisy. Zvolil si pro to zajímavou formu drive-in. Jako jedno z prvních míst navštívila Přísaha jihomoravské Pasohlávky.

FOTO Šlachta navštívil Pasohlávky. Auty dorazily stovky lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

Anketa

Dostane se Robert Šlachta se svým hnutím Přísaha do Poslanecké sněmovny?

69%
31%
hlasovalo: 18485 lidí
Podle fotografií, které PL získaly od tiskové mluvčí Karolíny Skrčené, se ve čtvrtek na místo sjela zhruba stovka aut. Celá akce probíhala formou interaktivní debaty. Velký zájem o Šlachtův politický subjekt je patrný také z řady finančních příspěvků a počtu příspěvků zejména na sociálních sítích.

Následující podpisové akce by se měly uskutečnit v Židlochovicích, Rosicích, slavných Ivančicích nebo v Telči.

„60 vteřin klipu, pro mě to bylo 30 let života,“ sdělil Šlachta po odvysílání svého oficiálního klipu, v němž jde krajinou a shrnuje svůj život. „Vím přesně, na co teď myslíte. Proč se bývalý polda rozhodl jít do politiky? Rozumím vám. Vím přesně, co chcete říct. Mnozí si myslí, že politika je smutný cirkus, většina lidí si myslí, že je to totální bahno. Nechci to nikomu vymlouvat. Plně si uvědomuji vážnost situace, ve které se všichni nacházíme. Naše země je uprostřed zákeřné krize,“ popsal s tím, že reakcí naší společnosti je apatie, smutek, nedůvěra ve stát. „Stáhli jsme se všichni do sebe, do svých rodin. Na stát už se nespoléháme,“ poznamenal.

Kromě Roberta Šlachty je v Přísaze také Tomáš Sochr, který velel skupině, jež zadržela Janu Nagyovou, někdejší šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek či Jaroslav Pelc, který na ÚOOZ zakládal odbor zaměřený na mezinárodní trestnou činnost v oblasti závažné majetkové trestné činnosti.

Auto-debata v Pasohlávkách

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropské komisařky, to je jiná liga. Zážitek senátora Smoljaka z Litomyšle

20:21 Evropské komisařky, to je jiná liga. Zážitek senátora Smoljaka z Litomyšle

Senátor STAN David Smoljak v horní komoře působí jako předseda výboru pro záležitosti Evropské unie,…