FOTO „Tam by sednul granát jak prdel na prkýnko!" Arabské a romské děti z Teplic čelí nenávistnému útoku

5. 11. 2017 9:48

Teplický deník uveřejnil fotografii několika prvňáčků. Podobné fotky většinou po sociálních sítích šíří hrdí rodiče, kteří se chtějí pochlubit svými ratolestmi. Ale tentokrát se stalo něco nečekaného. Na zveřejněné fotce je patrné, že do třídy chodí především arabské a romské děti a někteří lidé k fotografii připojili nenávistné příspěvky.

FOTO „Tam by sednul granát jak prdel na prkýnko!" Arabské a romské děti z Teplic čelí nenávistnému útoku
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Prázdná třída, ilustrační foto

Agentura Hate Free Culture přičleněná k Úřadu vlády upozornila na další projevy nenávisti na sociálních sítích. Konkrétně poukázala na příklad fotografie žáčků první třídy ZŠ Plynárenská v Teplicích. Do té chodí především romské a arabské děti a někteří „slušní Češi“ se o těchto dětech vyjádřili velmi nehezky.

„Tam by sednul granát jak prdel na prkýnko!“ napsal k fotografii jeden z diskutujících. Další z nich doplnil, že je to ZŠ Plynárenská, takže se prý přímo nabízí, co s dětmi udělat. Snad v naprosto nepřípustné narážce na nacistické plynové komory.

K šikaně malých dětí se vyjádřil také jeden z jejich rodičů. Pan Mohamed Ghaleb, člen školské rady, jehož tři děti do této školy chodí. Vlna nenávisti ho překvapila. V České republice něco takového prý nečekal. „Je smutné, kam až nenávist a strach může lidi dohnat. Je smutné, že obětí nenávisti a strachu jsou právě ti nejslabší z nás – děti. Myslím, že bychom se měli učit od těchto dětí, které překonaly své odlišnosti a dokázaly, že se i přes ně mohou spolu bavit, navázat přátelství a najít společnou cestu a řeč,“ uvedl

teplice skola 6

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

14:40 Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

Václav Klaus ml. na svém Facebooku informoval o fotografii, která koluje po internetu. V úzké chodbě…