FOTO Toto poselství Miloše Zemana příštím generacím bude uloženo na velmi známém místě. Detaily pouze na PL

04.07.2017 13:55

EXKLUZIVNĚ Miloš Zeman posílá vzkaz budoucím generacím. Na žádost vedení Nového Veselí, kde má prezident chalupu, bude do schránky v kopuli tamního kostela umístěno jak jeho poselství, tak kniha rozhovorů Tato země je naše, na jejímž vydání se podílely ParlamentníListy.cz. Text poselství si můžete přečíst níže.

FOTO Toto poselství Miloše Zemana příštím generacím bude uloženo na velmi známém místě. Detaily pouze na PL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Křest knihy Tato země je naše při návštěvě města Pardubice prezidentem Milošem Zemanem. Autory jsou Radim Panenka a Jiří Ovčáček. Fotografiemi knihu doplnila dvorní fotografka Hana Brožková

Prezident Miloš Zeman je touto dobou na tradiční dovolené v Novém Veselí, kde má čtvrt století chalupu. Kromě hlavy státu se však místní zajímají ještě o jednu věc, rekonstruuje se totiž kupole novoveselského kostela sv. Václava.

Nově opravená kupole se bude na věž jeřábem vracet zhruba za týden, a jak bývá při těchto příležitostech zvykem, budou do ní umístěny měděné schránky se vzkazy přístím generacím. Je pravděpodobné, že k jejich otevření dojde nejdříve za sto let.

Kromě příspěvků od místních žáků nebo vedení obce či farnosti bude speciální schránka obsahovat i poselství od prezidenta republiky. Nepůjde pouze o text. Spolu s ním bude na přání Miloše Zemana do schránky v kupoli umístěna i kniha Tato země je naše, která obsahuje 25 rozhovorů s hlavou státu. Jejich autorem je zástupce šéfredaktora ParlamentníchListů.cz.

Kniha Tato země je naše vyšla loni počátkem září. Jde o dosud jediný knižní počin, který prezidentu Zemanovi vyšel od doby, kde nastoupil na Hrad. Po svém vydání vzbudila publikace velký rozruch a to i mezi Zemanovými odpůrci, kteří se s ní fotili a točili na sociálních sítích, čímž knize paradoxně udělali další reklamu.

Záměr s umístěním knihy a prezidentova poselství potvrdil ParlamentnímListům.cz starosta Nového Veselí Zdeněk Křivánek. „Požádali jsme pana prezidenta, aby nám poskytl poselství, které bychom rádi vložili do tzv. cibule, což je věžička pod křížem na každém kostele. V letošním roce je opravována věž kostela a při té příležitosti jsme starou cibuli sundali, vyjmuli všechny dokumenty, které tam byly uloženy a následně chystáme dokumenty z dnešní doby,“ uvedl starosta „prezidentské“ vesnice.

„Budeme tam vkládat dokumenty za obec, za farnost, budou vloženy dokumenty za základní a mateřskou školu a též jsme požádali pana prezidenta, jako člověka, který tu dlouhodobě žije, zda by byl ochoten napsat i své poselství. Pan prezident nám vyšel velice vstříc a napsal nádherné poselství, k němuž přiložil knihu svých rozhovorů. To vše bude uloženo do věže novovelského kostela,“ dodal Zdeněk Křivánek.

„Česká republika je nejkrásnější země na světě,“ začíná prezidentovo poselství do kostelní kupole. „Vysočina je nejkrásnější část naší vlasti. A Nové Veselí je nekrásnějším místem Vysočiny. Věřím, že až vy, lidé budoucích generací, budete toto mé skromné poselství číst, budete mít stejný pocit,“ píše Miloš Zeman.

Dále vyjadřuje naději k době, kdy budou lidé schránku otvírat. „Věřím, že žijete v mírové, svobodné, suverénní a vzkvétající zemi, jaká byla za našich časů. Pokud vás ale provází doba zlá, dodávám vám sílu bojovat a tento osud změnit. Z roku 2017 vám přeji víru, naději a lásku, tu však především. Váš Miloš Zeman,“ napsal prezident republiky.

Kniha je souborem pětadvaceti obsáhlých rozhovorů, v nichž se hlava státu vyjadřuje k desítkám a desítkám témat, kauz, světových krizí a problémů, vychází v podobě luxusně provedené knihy v nakladatelství Olympia.

Rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem, které vedl Radim Panenka z ParlamentníchListů.cz, přiléhavě doplňuje jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček originálními komentáři psanými speciálně pro tuto knihu. Dosud nikde nepublikované jsou i desítky snímků hlavy státu, jejichž autorkou je Hanka Brožková, prezidentova oficiální fotografka.

KNIHU JE MOŽNÉ OBJEDNAT ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

8:15 „Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy z…