FOTO VIDEO „Švábi, pr**l, hanba, vrazi, rudá špína,“ před sídlem komunistů se strhlo peklo. V hlavní roli Milion chvilek

22.08.2019 16:02 | Zprávy
autor: jok

REPORTÁŽ Může to vypadat úsměvně. 30 let od sametové revoluce se lidé sdružení kolem iniciativy Milion Chvilek rozhodli vypořádat s komunisty, a to hned v den výročí krvavých událostí srpna 1968. Proč nešli proti tehdejší okupaci demonstrovat raději před ruskou ambasádu? Odpověď je nasnadě. Komunisté, kterých je v Parlamentu 15 a volí je už snad pouze ti nejzarytější důchodci, drží svými hlasy u moci nenáviděnou vládu bývalého konfidenta StB Andreje Babiše.

FOTO VIDEO „Švábi, pr**l, hanba, vrazi, rudá špína,“ před sídlem komunistů se strhlo peklo. V hlavní roli Milion chvilek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Při pochodu příznivců iniciativy Milionu chvilek kolem sídla KSČM lidé psali komunistům křídou různé vzkazy

Zatímco na Václavském náměstí se na oběti srpna 1968 a potažmo i 1969 vzpomínalo v poklidu, vystupovali pamětníci, řečnilo se, hrály se kvalitní šedesátkové písničky, před sídlem KSČM (nástupnické strany Komunistické strany známé z minulého režimu) v ulici Politických vězňů v Praze to včera navečer už tak docela nevypadalo.

Pietní performance, během které se vzpomínalo na pětici obětí z demonstrací proti okupaci roku 1969 (tedy rok po vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa), proběhla potichu a důstojně. Pak se ale strhlo peklo, alespoň tak by bylo viděno pohledem komunisty, který by se náhodou v ten středeční podvečer zapomněl v budově a naléhavě potřeboval odejít.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…