FOTO Zločinec Kolář. Petr Štěpánek má jasno

13.04.2020 18:00

Petr Štěpánek z Trikolóry se pustil do starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře. „Když vidíme člověka, který jedná jako zločinec, mluví jako zločinec a vypadá jako zločinec, můžeme si být jisti, že JE to zločinec,“ okomentoval fotku Koláře, který nechal během nouzového stavu odstranit sochu Koněva, na svém Facebooku.

FOTO Zločinec Kolář. Petr Štěpánek má jasno
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek a poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková na besedě v Pardubicích
reklama

Anketa

Václav Klaus ml. navrhl, abychom EU hned vypověděli Lisabonskou smlouvu. Souhlasíte?

98%
2%
hlasovalo: 25880 lidí

Člen Trikolóry, hudební skladatel a bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek napsal na Facebook glosu o Ondřeji Kolářovi (TOP 09). Ondřej Kolář je starosta Prahy 6 a využil nouzový stav, který v Česku platí kvůli koronavirové epidemii, k odstranění sochy kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva z náměstí Interbrigády v Bubenči. Zastupitelstvo Prahy 6 však o odstranění sochy Koněva rozhodlo během minulého roku.

Proti postupu radnice ostře protestovali jak čeští komunisté, tak Rusko prostřednictvím svého velvyslanectví nebo prezident Miloš Zeman. Socha byla odvezena do depozitáře, v budoucnu má být umístěna v chystaném Muzeu paměti 20. století. Koněvův pomník má být na náměstí Interbrigády nahrazen památníkem osvobození Prahy na konci druhé světové války.

Štěpánek na Facebook napsal, že když vidíme ptáka, který chodí jako kachna, plave jako kachna, kváká jako kachna, tak si můžeme být jisti, že to je kachna. „Když vidíme člověka, který jedná jako zločinec, mluví jako zločinec a vypadá jako zločinec, můžeme si být jisti, že JE to zločinec,“ okomentoval Štěpánek fotku Ondřeje Koláře, kterou sdílel.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…