FOTO roku: Zeman na summitu ve Varšavě jednal s evropskými lídry a takto se pozdravil s Merkelovou. Neuvěříte

08.07.2016 15:42

Prezident Miloš Zeman je na summitu NATO v polském hlavním městě. Před zahájením rokování se ve Varšavě zdravil a debatoval s evropskými státníky. Mezi nimi byla i německá kancléřka Angela Merkelová, které při podání ruky český prezident ukazoval známé „tytyty“. Vše na snímcích zachytil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

FOTO roku: Zeman na summitu ve Varšavě jednal s evropskými lídry a takto se pozdravil s Merkelovou. Neuvěříte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Ve Varšavě začal v pátek summit Severoatlantické aliance. Na jednom místě se tak po delší době sešli vrcholní představitelé evropských zemí spolu s americkým prezidentem Barackem Obamou.

Kromě oficiálních jednání byl čas také na neformální setkání, což značná část politiků mnohdy považuje za paradoxně podstatnější část summitů, protože kromě oficiálně nalinkovaného programu mohou probrat veškeré potřebné záležitosti mezi sebou a nemusí kvůli tomu měsíce plánovat státní návštěvy.

V rámci takových neformálních setkání a debat se prezident Miloš Zeman, který českou delegaci na NATO summitu vede, setkal například s maďarským premiérem Viktorem Orbánem nebo německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Pozdravil se též s šéfem Bílého domu Barackem Obamou.

Právě z krátkého setkání s Merkelovou vznikla zajímavá fotografie. Prezident Zeman si německou kancléřkou podává pravici a levou rukou se zdviženým ukazováčkem pomyslně hrozí „tytyty“.

„Summit NATO je příležitostí ke krátkým, neformálním setkáním, kdy více než slova vypovídají snímky, které při této příležitosti vznikají. Pan prezident, který bytostně hájí zájmy České republiky, navazuje - k šoku Pražské kavárny -  celou řadu neformálních kontaktů se zahraničními státníky,“ sdělil k tomu pro ParlamentníListy.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Katastrofa! Děti nesmí pobíhat! opakoval Flegr. Šmucler nevydržel. A dohra

8:12 Katastrofa! Děti nesmí pobíhat! opakoval Flegr. Šmucler nevydržel. A dohra

Do 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News byli pozváni jak šéf stomatologické komory Roman Šmucler, …