FOTO roku: Zeman na summitu ve Varšavě jednal s evropskými lídry a takto se pozdravil s Merkelovou. Neuvěříte

08.07.2016 15:42

Prezident Miloš Zeman je na summitu NATO v polském hlavním městě. Před zahájením rokování se ve Varšavě zdravil a debatoval s evropskými státníky. Mezi nimi byla i německá kancléřka Angela Merkelová, které při podání ruky český prezident ukazoval známé „tytyty“. Vše na snímcích zachytil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

FOTO roku: Zeman na summitu ve Varšavě jednal s evropskými lídry a takto se pozdravil s Merkelovou. Neuvěříte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Ve Varšavě začal v pátek summit Severoatlantické aliance. Na jednom místě se tak po delší době sešli vrcholní představitelé evropských zemí spolu s americkým prezidentem Barackem Obamou.

Kromě oficiálních jednání byl čas také na neformální setkání, což značná část politiků mnohdy považuje za paradoxně podstatnější část summitů, protože kromě oficiálně nalinkovaného programu mohou probrat veškeré potřebné záležitosti mezi sebou a nemusí kvůli tomu měsíce plánovat státní návštěvy.

V rámci takových neformálních setkání a debat se prezident Miloš Zeman, který českou delegaci na NATO summitu vede, setkal například s maďarským premiérem Viktorem Orbánem nebo německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Pozdravil se též s šéfem Bílého domu Barackem Obamou.

Právě z krátkého setkání s Merkelovou vznikla zajímavá fotografie. Prezident Zeman si německou kancléřkou podává pravici a levou rukou se zdviženým ukazováčkem pomyslně hrozí „tytyty“.

„Summit NATO je příležitostí ke krátkým, neformálním setkáním, kdy více než slova vypovídají snímky, které při této příležitosti vznikají. Pan prezident, který bytostně hájí zájmy České republiky, navazuje - k šoku Pražské kavárny -  celou řadu neformálních kontaktů se zahraničními státníky,“ sdělil k tomu pro ParlamentníListy.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

20:32 Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Jako nová forma nevolnictví!“ „Šel jsem tam z jednoho jediného důvodu. Abych p…