FOTOGALERIE Mladí hipsteři leští počmáranou kavárnu, Dominik Feri k tomu hraje na klavír. A Adriana Krnáčová na žebříku...

25.04.2016 16:53

Teplický radní za TOP 09 Dominik Feri a primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová (ANO) se spojili. A to v rámci pomoci kavárnám, jež o víkendu posprejovali či jinak poničili neznámí vandalové. Šlo o multikulturní kavárny projektu HateFree.

FOTOGALERIE Mladí hipsteři leští počmáranou kavárnu, Dominik Feri k tomu hraje na klavír. A Adriana Krnáčová na žebříku...
Foto: Archiv DF
Popisek: Dominik Feri, radní města Teplice
reklama

Krnáčová s Ferim pomáhali konkrétně kavárně Café V lese. Snímky z jejich pomoci zaplnily sociální sítě. Jak uvedl majitel kavárny Ondřej Kobza pro server Lidovky.cz, za útokem podle něj stojí to, že je v databázi HateFree podniků. „Ale v žádném případě nic takového jako přestat s podporou HateFree kvůli tomuhle útoku nezvažuji,“ uvedl.

Feri je na fotografiích zvěčněn také jako muzikant, kde zpříjemňoval odpoledne přítomným pracujícím hrou na klavír. „Tohle už nebude bizarnější. Toluen feat. Krnáčová,“ dal si Feri jako svou úvodní fotku společné zapózování s Krnáčovou. 

Ta zaujala i svým výstupem s přítomnými novináři. Když totiž primátorka vylezla na žebřík, rozhlédla se po zástupcích tisku, kteří si ji zespodu fotografovali, a poznamenala, že by udělali mnohem lépe, kdyby jí šli pomoct a přiložili ruku k dílu. To vyvalalo nesouhlasné mručení, načež jeden z novinářů rovnou vypálil: „Stejně jste tady hlavně kvůli nám.“ Proto by prý primátorka neměla novináře moc peskovat.

Zástupci tisku nebyli jediní, kdo akci obrazově zaznamenával, mnoho fotografií se objevilo též na Facebooku Dominika Feriho. „Jazz a ředidlo na zdech. Léto je tu,“ komentují poté činnost uklízečů uživatelé Facebooku.

Již dopoledne zveřejnil Feri na svém facebookovém profilu výzvu hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi, aby do Café V lese přišel pomoci. K jeho překvapení mu Ovčáček odpověděl. „Jsem zmaten. Jako by to snad ani nepsal on! Světlá chvilka? Mobil nechanej na stole v hospodě? Jsem zmaten a až skoro dojat,“ napsal poté Feri. Hradní mluvčí se sice z akce omluvil, uvedl však, že je skvělé, že lidé říkají konkrétní formou extremismu ne. Rád si prý zajde do kavárny popovídat a dát si kávu.

Kromě kavárny Café V lese byly o víkendu poškozeny nápisy „Smrt HateFree“ či postříkáním červené barvy také kavárny Mamacoffee či restaurace La Bibiche. Vestibul metra Karlova náměstí vandalové „ozdobili“ nacistickými symboly a nápisy „Uprchlíci, táhněte“.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

19:44 Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

Spisovatelka Jenny Nowak se ohlíží za necelými devíti lety prezidentského mandátu Miloše Zemana. A n…