Faltýnek odpovídal novinářům ke kauze Čapí hnízdo: Zkuste to pochopit...

12.08.2017 9:45

Sobotní MF Dnes přinesla rozhovor s místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem. Novinář se chtěl dlouholetého spolupracovníka Andreje Babiše zeptat na kauzu Čapí hnízdo. Faltýnek chtěl otázky poslat předem, po poradě s právníky chtěl rozhovor dokonce odložit, ale nakonec se rozhodl přece jen na některé otázky odpovědět.

Faltýnek odpovídal novinářům ke kauze Čapí hnízdo: Zkuste to pochopit...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek

„Zkuste to pochopit, že já vůbec nevím, z čeho mě ti policisté viní. Jsou to všechno jenom spekulace. Já si nejsem ničeho vědomý ve vztahu k Čapímu hnízdu,“ řekl Jaroslav Faltýnek.

Server Seznam Zprávy informoval o tom, že Faltýnek je v hledáčku policie, protože  podepsal prodej společnosti ZZN Agro Pelhřimov z Holdingu Agrofert. Tato společnost se následně proměnila na farmu Čapí hnízdo s anonymními vlastníky. V roce 2016 vyšlo najevo, že anonymní vlastníci byli členové rodiny Andreje Babiše

„Agrofert, kde já jsem seděl v představenstvu, prodal svou dceřinou společnost, nepotřebnou, která nevyvíjela žádnou činnost, za cenu podle znaleckého posudku. A co se dál dělo s tou společností, to já nevím. To se mě nijak netýká,“ bránil se Faltýnek.

Z toho důvodu se mu zdá, že vlastně nemá s celou kauzou nic společného a v podstatě čelí policejní šikaně, proti které se hodlá tvrdé bránit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …