Fašistická svině, dement. Drsné výroky o Havlovi mají dohru. Poslanec Volný zahájil akci ‚Očista‘ a bude i soud

04.01.2019 20:13

Poslanec za SPD a zastupitel Moravskoslezského kraje Lubomír Volný – jenž na svém facebooku na výročí úmrtí prezidenta Václava Havla napsal: „Před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců této země Václav Havel“, a rozpoutal tím velkou smršť nesouhlasných reakcí – pokračuje ve svém boji proti „agresivním havlistům“ i nadále. Jeho největším oponentem se v nynější době stal „zbabělec, primitivní vulgarista a konfrontační maniak“ Martin Matys.

Fašistická svině, dement. Drsné výroky o Havlovi mají dohru. Poslanec Volný zahájil akci ‚Očista‘ a bude i soud
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný
reklama

Za svůj příspěvek „Před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců této země Václav Havel“ sklidil Lubomír Volný mnoho nepříliš pozitivních reakcí: „Před Vámi bych si, pane Volný, neodplivl. Před Vámi bych se rovnou poblil. Je mi z Vás nehorázně trapně, vy drzá nevzdělaná kundo,“ zněl jeden z příspěvků.

Anketa

Přispěl George Soros ke světovému dobru?

4%
96%
hlasovalo: 12400 lidí

Nedlouho poté vydal Lubomír Volný i „Prohlášení všem médiím i soukromým osobám k mým statusům“, ve kterém píše: „Považuji Václava Havla za prvního českého agenta globálního veksláka Sorose a stejnou oběť alkoholismu jako byl Boris Jelcin. Což ani u jednoho z nich nesnižuje jejich mezinárodní význam. Václav Havel sloužil nikoliv zájmům českého lidu, ale nadnárodních korporací. Své první vlastizrady se dopustil svým podílem na likvidaci českého zbrojního průmyslu, amnestií, která povraždila, znásilnila, zmrzačila, oloupila a okradla, stovky, možná tisíce obětí. Neodpustím mu ani jeho podíl na ‚humanitárním‘ vraždění srbských dětí v průběhu zločinného napadení suverénního státu gangstery z NATO, ani jeho kontakty s dalšími vlastizrádci a gaunery jako je Bakala, kteří i dnes pokračují v činnosti proti zájmům této země a jejich občanů. Reakce havlistické galérky byla a stále je typicky ‚pravdoláskařská‘ a ‚liberalnědemokratůrní‘. Osobní nenávistné útoky, vulgární urážky, vyhrožování fyzickým napadením a přání smrti. Normální lidé reagovali pozitivně, olajkováním statusu, celé stránky i v soukromých zprávách. Všem sympatizantům děkuji za veřejně i soukromě projevenou podporu. Hejtrům z řad ‚lepších lidí‘, děkuji za odhalení jejich pravé tváře. Oponenti na úrovni a těch také nebylo málo, pouze vyjádřili nesouhlas s mým názorem, obhajobou svého idolu a respektem k mému právu na svobodné vyjádření vlastního názoru. Prozatímní přehled lajků a ‚dislajků‘ u původního postu vypovídá podle mne jednoznačně o dalším rozdělení společnosti a o tom, že kult Václava Havla již dnes není naštěstí něčím společensky jednoznačným a nezpochybnitelným. Těmto nesouhlasícím diskutujícím na úrovni děkuji a těším se na další trénink odolnosti vůči oponentním politickým názorům u ‚liberálně demokratických‘ a ‚pravdoláskařských‘ soudruhů, kteří si demokracii vykládají tak trošku ve stalinistickém duchu.“

Poté, co označil Havla za „agenta veksláka Sorose a oběť alkoholismu“ vystoupil v pořadu Události, komentáře na televizním kanálu ČT24, kde svůj postoj nadále obhajoval a opět řekl: „Považuji Václava Havla za prvního českého agenta globálního veksláka Sorose a stejnou oběť alkoholismu, jako byl Boris Jelcin. Což ani u jednoho z nich nesnižuje jejich mezinárodní význam,“ čímž se dostal do sporu se samotným moderátorem pořadu, jímž byl Jakub Železný; ten uvedl, že ve svém pořadu „urážky směrem k bývalému prezidentu Václavu Havlovi nepřipustí“.

Fotogalerie: - Magický Havel

Příznivci prvního prezidenta svobodné Českoslovens...
Muzika hrála. Oslavné jsou přece i Vánoce
Ikona Václava Havla má ale také stále sílu
Ano, něco dokázal
Bezesporu. Nebyl bez chyby.  Znáte humanitární bom...
Fotografie ze života  Václava Havla se promítaly n...

Před Vánocemi se Lubomíru Volnému dostalo nejen nepříjemných narážek, ale také se dočkal i trestního oznámení od Martina Pilce, ten v něm uvádí: „K naplnění skutkové podstaty uvedených trestných činů došlo na počítačové síti „Facebook“ uživatelem, který na této síti vystupuje pod jménem Mgr. Lubomír Volný, a který na svém profilu dne 18. 12. 2018 uveřejnil tzv. status ve znění: ‚Před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců této země. Václav Havel‘.“

Na informaci o trestním oznámení reagoval Volný pro iDnes slovy: „Těším se na proces vydávání Sněmovnou. Veselé Vánoce.“

„Agresivní havlisté,“ jak své oponenty Volný nazývá, do něj udeřili i tentokrát. Lubomír Volný se proto rozhoduje zahájit akci ‚očista‘: „Zahajujeme akci „očista‘. Jako prvního vystěhovaného v rámci této očistné akce, z mého pokoje, který si pronajímám v hotelu Facebook, Vám představují pana Martina Matyse. Neváhejte sdílením pana Matyse proslavit. Martin Matys: Lepší člověk, velmi dobře vychovaný ‚liberální demokrat‘, typický ‚Havlista‘ dnešních dní. Pan Martin Matys je kondenzovaná pravda a láska, ovšem ode dneška se bude muset ‚kondenzovat‘ mimo můj soukromý prostor. Kdokoliv je zde vítán, aby se pokusil být jeho ďáblovým advokátem. Jsem opravdu zvědav na argumentaci mých oponentů, kteří mi vysvětlí, proč by se měl tento pán vyskytovat v diskuzích na mém soukromém profilu anebo stránce. Nashledanou pane Matysi, Vaše návštěva v poslanecké kanceláři je neustále očekávána. Přeji Vám příjemný večer,“ uvedl Volný v příspěvku na svém facebooku a doplnil ho konverzací se svým oponentem Matysem.

Volný vše okořenil zveřejněním fotografie Martina Matyse včetně příspěvků, které Matys psal na adresu poslance SPD. Volný je Matysem titulován jako „dement“, „dementní hovado“, „fašistická svině“ nebo „idiotek“.