Fašizoidní primitiv. Natáčet. A policie konat. Jakub Železný se vyjádřil k fotbalu

29.6.2022 4:04 odp. | Ze sítí

Zlínský fotbalista černé barvy pleti Lamin Jawo byl při nákupu v obchodě rasisticky urážen neznámým mužem důchodového věku. Toho si Jawo nahrál na mobil a svou zkušenost zveřejnil na instagramu. Podle novináře a moderátora České televize Jakuba Železného by měla celou záležitost prošetřit policie.

Fašizoidní primitiv. Natáčet. A policie konat. Jakub Železný se vyjádřil k fotbalu
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Jakub Železný.

Gambijec Lamin Jawo, který hájí barvy prvoligového FC Fastav Zlín, zažil nepříjemné chvíle v jednom ze zlínských supermarketů, kde čelil rasismu ze strany neznámého důchodce.

„Po tréninku jsem šel koupit nějaké ovoce, někdo se mě zezadu dotkl a když jsem se otočil abych se podíval, ten člověk řekl, že Zlín není město pro černochy… Opakoval ‚černý, jdi domů‘ s rukama nahoře, jako by slavil vítězství,“ popsal Lamin Jawo svůj zážitek na instagramu, jak informuje server iSport.cz.

Poté začal muže nahrávat a jak je patrné z nahrávky, neznámý muž mu hrozil pěstí a udeřil ho nákupním košíkem. Incident popudil například moderátora ČT Jakuba Železného, podle nějž je potřeba tyto věci vymýtit.

„Tohle člověk nerad v Deníku Sport čte. A nevěřím, že by ve Zlíně bylo víc fašizoidních primitivů než jinde. Točit, fotit, zveřejňovat. To je správná cesta proti těmhle rasistickým pakům. A neměla by Policie ČR konat tzv. z úřední povinnosti? Par. 355 TZ by se nabízel, myslím,“ reagoval na twitteru Železný.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ájatolláh Babiš? „Rozbuška nenávisti.“ Neuvěříte, co Rakušan vymyslel

16:00 Ájatolláh Babiš? „Rozbuška nenávisti.“ Neuvěříte, co Rakušan vymyslel

„Radši rychlý řez než zesměšňování vlastní země před celou Evropou.” Babiš se ostře pustil do minist…