Fendrych varoval národ před „chlastem“: Chcete dopadnout jako Zeman?

28.08.2019 14:57

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych bije na poplach. Pokud budou Češi, Moravané a Slezané pít tak moc, jak pijí, dopadnou prý jako prezident Miloš Zeman.

Fendrych varoval národ před „chlastem“: Chcete dopadnout jako Zeman?
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman ve vysílání ČT24.
reklama

Česko je pivní velmocí. Komentátor Martin Fendyrych však všechny Čechy, Moravany a Slezany upozornil, že normální je nepít, a nikoli naopak. Údaje z roku 2017 ukazují, že v kategorii rizikových pijanů se nachází celých 16,8 % mužů starších patnácti let. Počet těch, kdo pijí alkohol denně, se pohybuje kolem šesti set tisíc lidí. Většina Čechů má podle Fendrycha navíc pocit, že dát si pivo před spaním je v podstatě v pořádku. Fendrych má za to, že pravidelně to v pořádku rozhodně není.

Komentátor se domnívá, že bychom alkohol měli zdražit, a zbrzdit tak alkoholovou turistiku, které se u nás daří i podle britského nedělníku Observer.

Situaci navíc zhoršují politici, kteří se před veřejností často ukazují se sklenkou tvrdého alokoholu, s vínem nebo s pivem. „A stále tu budou české ‚vzory‘, třeba špičkoví politici, hrdě a chtivě třímající sklenici piva, vína, tvrdého v ruce,“ napsal komentátor doslova.

Lidé si prý často neuvědomují, jaké všechny problémy s sebou pití alkoholu nese, že mohou mít rakovinu jater, hrtanu a další zdravotní problémy. Pokud někdo pochybuje o neblahých účincích alkoholu, může se u televizních obrazovek přesvědčit, jaké problémy při chůzi má prezident Miloš Zeman. „Podívejte se, jak chodí prezident. Chcete chodit taky tak?“ zeptal se na závěr Fendrych.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…