Feri: Negr? To jsem já neslyšel, ale kamarád ano. Měl jsem v sobě promile, ale neprovokoval jsem

23.04.2019 9:17

Nejmladší poslanec Dominik Feri (TOP 09) byl o víkendu napaden na koštu vína na Uherskohradišťsku. O tom, jak celý útok vnímal, nyní pohovořil pro Respekt i pro server Forum24.cz. Podle něj šel útočník najisto, nebyla to žádná hospodská rvačka.

Feri: Negr? To jsem já neslyšel, ale kamarád ano. Měl jsem v sobě promile, ale neprovokoval jsem
Foto: Repro Twitter
Popisek: Poslanec TOP 09 Dominik Feri po napadení na Moravě
reklama

„Kdyby šlo o normální hospodskou rvačku, tak to nebudu nikde sdílet. Ale ten člověk šel najisto – jsi Feri, tak tě jdu zbušit,“ uvádí Feri, že za celým útokem vidí jasně politický motiv. Feriho známí uvedli, že při útoku padaly rasistické nadávky. 

Anketa

Je nastupující ministryně spravedlnosti Benešová nebezpečím pro českou demokracii?

11%
89%
hlasovalo: 9902 lidí

„Byli jsme se známými na akci, kam jezdím pravidelně, v Boršicích mám dobrého kamaráda. Vyšel jsem ven, se skleničkou, na cigaretu. Najednou jsem uviděl, jak se ke mně někdo blíží – kluk zhruba 25 let. Zeptal se, jestli jsem Feri. Řekl jsem, že ano a jak můžu pomoct, ale ani jsem to nestihl doříct – a hned přišlo pár rychlých ran. Když ho moji známí ode mě odtrhli, všiml jsem si, že se s nimi pere i další starší muž. Jak se pak ukázalo, byl to prý táta toho prvního,“ popsal útok Feri, že mu muži nebyli schopní říct, proč to udělali.

Původní text ZDE.

„Vyfotil jsem si je, oni se pak otočili a byli pryč. Nepředcházela tomu žádná provokace ani žádný kontakt, nešlo o to, že bych někoho polil, spálil cigaretou nebo že bych někomu odřel auto. Ten člověk šel najisto,“ zdůraznil Feri. Zároveň zmínil, že starší útočník podle médií sympatizuje s Řádem národa. Mladší útočník by pro změnu měl být lékařem.

Útočníci Ferimu nadmíru opilí nepřišli. „Teď někdo píše, že jsem byl taky opilý. Tak jasně, že na košt vína nechodím ochutnávat sýry. Podle policie jsem měl asi promile, ale vůbec se to neprojevovalo tak, že bych je provokoval nebo s nimi hovořil. Navíc myslím, že jsem dokázal ještě poměrně ostře zhodnotit to, co se tam dělo a v co to pak vyústilo,“ poznamenal Feri serveru Forum24.cz.

Původní text ZDE.

Co se týče zmínky o negrech, sám Feri ji neslyšel. Uvedl to jeden z jeho kamarádů. „Jeden z nich prý říkal, že negři vůbec nejsou lidi nebo něco takového. Nechám na policii, ať to prověří a posoudí. Mělo by to být i ve svědeckých výpovědích. Těžko říct, jak s tím policie naloží,“ podotkl s tím, že z toho nechce dělat umělou rasovou kauzu, chce jen, aby to policie řádně vyšetřila.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…