Feri má nového žalobce. Více se zaměřuje na skutky páchané v jeho bytě

24.09.2021 9:33 | Zprávy
autor: nab

V kauze bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterou prověřují kriminalisté kvůli podezření z několika deliktů sexuální povahy, došlo ke změně vyšetřovatele i dozorového žalobce. Podle zjištění serveru Aktuálně.cz se trestní řízení nyní soustředí na dění ve Feriho bytě, kam si některé ženy zval.

Feri má nového žalobce. Více se zaměřuje na skutky páchané v jeho bytě
Foto: Repro Twitter
Popisek: Poslanec TOP 09 Dominik Feri po napadení na Moravě

V průběhu prověřování se podle redakce Aktuálně.cz vyměnilo dozorové státní zastupitelství i policejní orgán. Na počátku trestního řízení stála vyšetřovatelka z pražského policejního ředitelství I, pod které spadá kriminální dění v centru hlavního města, Střešovicích či Holešovicích. Na její práci dohlížela a dávala jí pokyny náměstkyně z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Karolína Fialová.

To se ale změnilo. „Věc byla z důvodu místní příslušnosti postoupena na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3,“ potvrdil Aktuálně.cz šéf žalobců v Praze 1 Jan Lelek. Místní příslušnost znamená, že delikty se zabývají trestní orgány, v jejichž obvodu ke zločinu mohlo dojít.

Původní zdroj ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jaké jsou vaše vztahy v ANO?

Nebo vůbec v ANO? Překvapilo mě, že máte relevantní požadavek, aby nad krajem nadále držela stráž armáda, ale tvrdíte, že vládu nebude snadné přesvědčit, Vždyť v ní ale má většinu právě ANO, tak proč by to mělo být složité?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

22:22 „Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

Prezidentův poradce Petr Kolář při debatě Knihovny Václava Havla ostře kritizoval vývoj ve Spojených…