Fiala: Klaus st. nadbíhá Rusku, podporuje protičeskou AfD a nepomohl ODS v roce 2013, když jí bylo těžko

19. 3. 2019 11:25

Druhý český prezident Václav Klaus v rozhovoru pro Blesk.cz málem cupoval ODS na kousky. Na stránkách téhož listu však dostal prostor i stávající předseda strany Petr Fiala, který exprezidentovi vrátil úder.

Fiala: Klaus st. nadbíhá Rusku, podporuje protičeskou AfD a nepomohl ODS v roce 2013, když jí bylo těžko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

„Václav Klaus starší už více než 10 let vystupuje proti ODS. Je to jeho systematická, řekl bych cílevědomá práce, takže rozhodně není nějakým nezávislým pozorovatelem,“ začal zostra Petr Fiala. Klausovi staršímu přičetl i skutečnost, že ODS vůbec nepomohl, když straně nebylo lehko, kupříkladu v létě roku 2013.   

Anketa

Kdo v posledních letech nejvíc uškodil ODS?

23%
71%
2%
hlasovalo: 14227 lidí

„Okopávat a kritizovat dokáže každý. Navíc nevidím nic pravicového na nadbíhání Rusku, zpochybňování západních demokracií, podporování radikálních hnutí s protičeskými zájmy typu Alternativa pro Německo a podobně,“ nešetřil ostrými slovními náboji Fiala.   

Chápe přirozený sklon staršího Klause bránit svého syna, poslance Václava Klause mladšího, jenž byl před pár dny vyloučen z ODS. Fiala zdůraznil, že Klaus mladší byl vyloučen jen a pouze proto, že dlouhodobě vystupoval v rozporu se směřováním strany. Václav Klaus mladší veřejně deklaroval, že nebude v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu volit ODS. Vedle toho vystupoval také proti působení českých vojáků v zahraničních misích v rámci NATO, a to je podle Fialy zkrátka problém.

„Myslím, že kdyby nenosil jméno svého otce, tak by se nikdo nedivil, že se naše cesty rozešly,“ poznamenal Fiala na adresu Klause mladšího. Klaus se prý zkrátka rozhodl nekráčet cestou autentického konzervatismu, na což má jistě právo, ale pak si nemůže myslet, že zůstane členem ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

13:55 Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, prezident České l…