Fiala děkoval národu. To nejhorší prý teprve přijde

15.09.2024 11:43 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Premiér Petr Fiala (ODS) promluvil před kamerami CNN Prima News. Děkoval všem složkám Integrovaného záchranného systému za obrovský kus práce, kterou odvádějí. Děkoval armádě, děkoval hasičům, děkoval všem. A ocenil předchozí vlády, že se poučily z předchozích povodní a do různých protipovodňových opatření byly investovány desítky miliard korun. Všechny své spoluobčany požádal, aby opravdu poslouchali starosty, hasiče, policisty a zdravotníky.

Fiala děkoval národu. To nejhorší prý teprve přijde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Česka Petr Fiala

„Setkáváme se s případy, kdy lidé odmítají evakuaci, ale k té dochází jen ve chvíli, kdy už je naprosto nutná a později se k těm lidem dá dostat velmi obtížně. Proto prosím všechny, aby poslouchali starosty, aby poslouchali příslušníky integrovaného záchranného systému, protože oni opravdu dobře vědí, co mají dělat,“ apeloval Fiala na své spoluobčany.

Všechny vyzval, aby se nepokoušeli sjíždět rozbouřené řeky, aby nechodili do zón, kam je zakázán přístup a tak podobně. „Zvláště v situacích, kdy na 55 místech Česko očekává stoletou vodu. To jsou všechno věci, se kterými se teď musíme vyrovnávat. Na vyhodnocení bude více času v budoucnosti,“ nechal se slyšet předseda vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Škody budou a nemalé ................, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVierka , 15.09.2024 11:57:52
i přes velkou snahu lidí- občanů , hasičů, policistů atd. Doufám, že máš kecale připravené finance pro povodňové odstraňování škod, že nebudou sbírky a žebrání od občanů, kteří sami mají málo !!!!! Rozmysli si spolu se svou partou , kam budeš dávat finance z daní pracujících - daňových poplatníků.

|  18 |  0

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…