Fico prý v poledne odstoupí

15.03.2018 11:26

Slovenský premiér Robert Fico dnes v poledne podá demisi. Slovenský premiér ji nabídl kvůli politické krizi, která nastala po vraždě investigativního slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Před novináři se nechal slyšet, že doufá, že by se tím mohla nepříjemná situace na politické půdě vyřešit, pro svou demisi má však jednu podmínku. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.

Fico prý v poledne odstoupí
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Robert Fico
reklama
Robert Fico svou demisi totiž podmínil tím, že prezident Andrej Kiska, který v souladu s ústavou jmenuje nového premiéra, bude respektovat současnou koalici Směru-sociální demokracie (Směr-SD), Slovenské národní strany (SNS) a Mostu-Híd, informovala ČTK.

Podle ústavy totiž demise premiéra znamená pád celé vlády, které do skončení mandátu zůstávají dva roky. Premiér Fico svou demisi podmínil také tím, že nového premiéra navrhne jeho strana Směr-SD, která volby v roce 2016 vyhrála. S touto podmínkou prý prezident Andrej Kiska souhlasil. 

Původní text ZDE.

Po demisi Fica by nová vláda musela požádat o vyslovení důvěry. „Ceníme si rozhodnutí pana premiéra. Myslíme si, že i toto rozhodnutí může přinést uklidnění situace,“ uzavřel šéf Mostu-Híd Béla Bugár, podle něhož je nová vláda novou odpovědností a pokračováním toho, co začali před dvěma roky.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…