Fico vyhrál díky komunistické rétorice, myslí si Jakeš

16.11.2012 13:32

Bývalý generální tajemník KSČ Milouš Jakeš řekl měsíčníku ExtraPlus, že drtivé vítězství Roberta Fica na Slovensku je díky jeho rétorice. Slovo komunismus je totiž prý odporné pravicovým intelektuálům, ne však obyčejným lidem.

Fico vyhrál díky komunistické rétorice, myslí si Jakeš
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Milouš Jakeš
reklama

„Slovo komunistická může být odporné nějakým pravicovým intelektuálům, ale většině obyčejných lidí vůbec ne. Naopak, vyvolává v nich vzpomínku na ty jistoty za socialismu,“ řekl Jakeš pro měsíčník ExtraPlus.

Jakeš Fica obdivuje. „Dělá srozumitelnou politiku, které rozumí široké masy. Tím, že založil novou stranu, nemusel řešit problémy minulosti, co je jeho další výhoda,“ uvedl.

Podle Jakeše byl socialismus tím nejlepším, co v poválečném období naši zemi potkalo. „Dnes se toto období cíleně špiní, čehož důkazem je schválený český zákon o protiprávnosti a zločinnosti komunistického režimu. Jsem přesvědčen, že v zásadě jsme postupovali správným směrem a dosáhli jsme pozoruhodné výsledky ve všech oblastech. Srovnejme si postavení obyčejného člověka předtím a dnes. Dnes má vliv ten, kdo má peníze. Jaká je to demokracie?“ zeptal se generální tajemník KSČ.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…