Filip: Ať Rychetský odstoupí

2. 12. 2020 14:15

Předseda komunistů Vojtěch Filip se domnívá, že předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský by měl odstoupit ze své funkce. Píše to server Novinky.cz.

Filip: Ať Rychetský odstoupí
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

Důvodem, proč si Filip myslí, že by měl Rychetský odejít ze své funkce, je jeho vyjádření k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Rychetský se v minulých dnech otevřeně pozastavil nad tím, že předsedou vlády může být vzhledem ke své minulosti Andrej Babiš (ANO). 

Komentář Filipa k Rychetskému otiskl deník Právo. Podle šéfa komunistů měl Rychetský odejít poté, co u příležitosti 28. října dostal ocenění Řád Tomáše Garrigua Masaryka od prezidenta Miloše Zemana. Měl to brát zkrátka jako signál a výzvu k odchodu.

Podle Filipových slov však ubývající rozumové schopnosti předsedy Ústavního soudu nestačily na vyhodnocení situace. „Míra ztráty soudnosti a sebereflexe Pavla Rychetského překročila únosnou mez,“ uvedl zostra Filip. Svými výroky podle Filipa Rychetský zkorumpoval svou dosavadní činnost i instituci, v jejímž čele stojí. Měl by tak odejít z čela Ústavního soudu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

8:24 Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kdo seje vítr, sklízí bouři,“ říká k situaci v USA herec Ivan Vysk…