Filip jde ve středu za prezidentem. Má se mluvit o budoucnosti vlády

02.02.2021 19:11

Předseda KSČM Vojtěch Filip naznačil, že komunisté již nepodpoří prodloužení nouzového stavu, který zatím platí do 14. února. Filip chce rozhodnutí konzultovat s prezidentem Milošem Zemanem, kam míří ve středu. Poté se kvůli tomu setká také s premiérem Andrejem Babišem. „Neznamená to, když nebude schválen nouzový stav, že se ruší automaticky všechna opatření, že všechno padá,“ ubezpečil místopředseda KSČM Stanislav Grospič.

Filip jde ve středu za prezidentem. Má se mluvit o budoucnosti vlády
Foto: Repro ČT
Popisek: Místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip (KSČM) v Událostech komentářích

Grospič pro server iDNES.cz komentoval možné negativní rozhodnutí ústředního výboru ohledně dalšího prodloužení nouzového stavu. „Neznamená to, když nebude schválen nouzový stav, že se ruší automaticky všechna opatření, že všechno padá. Zůstává všechno v platnosti, ale tu zodpovědnost přejímá Ministerstvo zdravotnictví, hlavní hygienik a krajské hygieny,“ uvedl Grospič.

Komunisté totiž podmínili prodloužení nouzového stavu návratem žáků prvního stupně do škol a otevřením skiareálů, což ale vláda Andreje Babiše zamítla. Navíc komunistům vadí, že vláda již z rozpočtové rezervy vyplatila armádě pět miliard korun, ačkoliv KSČM podpořila rozpočet jen za podmínky, že se armádě sebere 10 miliard.

Anketa

Chcete Prymulu zpět coby ministra zdravotnictví?

29%
58%
hlasovalo: 10476 lidí

ÚV KSČM proto bude na příštím jednání zvažovat vypovězení smlouvy o toleranci vládě. „Předložíme obě varianty výkonnému výboru. To znamená to, zda porušení a nedodržení dohod týkajících se rozpočtu a dohod, které se týkaly nouzového stavu, jsou na vypovězení toleranční smlouvy, či nikoli,“ řekl Grospič.

Komunistům vadí, že vláda nesplnila všechny podmínky tolerance, na nichž se dohodli s hnutím ANO, jako schválení podmínky nároku na pět týdnů dovolené pro všechny zaměstnance či slučování zdravotních pojišťoven.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

O Německu si nedělám iluze

Naopak si myslím, že je strůjcem stávající ekonomické krize, ale lze mu vyčítat, že chce svým lidem pomoci? Není spíš smutné, že to nedělají i ostatní? To, že na to nemají je to, co by se mělo řešit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odnesou to chudší, jak odpovídá politice ODS. Stanjurova reforma DPH vyvolává skepsi

20:40 Odnesou to chudší, jak odpovídá politice ODS. Stanjurova reforma DPH vyvolává skepsi

Některé zboží a služby nejspíše podraží kvůli zvýšení DPH. Přesuny do vyšší sazby daně navrhne v úsp…