Finiš Hillary Clintonové. Vede nad Donaldem Trumpem o pět procentních bodů

06.11.2016 16:44

Hillary Clintonová, nebo Donald Trump? Odpověď na tuto otázku budeme znát již za pár dní. Poslední celostátní průzkum pak ukazuje, že Hillary Clintonová zvýšila svůj náskok před Donaldem Trumpem ze čtyř na pět procentních bodů. Uvedly to list The Washington Post a televize ABC. A nejsou samy. I podle dalších anket si demokratická prezidentská kandidátka zlepšuje pozici, podotýká server ČeskéNoviny.cz.

Finiš Hillary Clintonové. Vede nad Donaldem Trumpem o pět procentních bodů
Foto: archív autora
Popisek: Clintonová

Clintonová si v anketě The Washington Post a televize ABC vylepšuje svou pozici den ode dne. V pátek bylo její vedení tříbodové, v sobotu pak čtyřbodové. V současné době by jí dalo hlas 48 procent lidí proti 43 rozhodnutým volit Donalda Trumpa. 

Bývalá ministryně zahraničí si stojí lépe rovněž v poměru hlasů volitelů v jednotlivých dalších státech, které jsou zpravidla přesnější předpovědí vítězství než celostátní průzkumy, uvádí server.

Původní text ZDE.

Dnes se pak oba kandidáti chystají převážit na svou stranu státy, které patří v anketách k těm vyrovnanějším. Trump míří do Iowy, Wisconsinu a Pensylvánie, Clintonová míří do Ohia a do New Hamsphire. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

17:05 To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

Právník Tomáš Tyl se rozhodl vstoupit do světa aktivní politiky. Kromě toho, že chce měnit pořádky v…