Firmy, které ve Vrběticích skladovaly výbušniny, prý budou stát žalovat o náhradu škody

11.12.2014 10:47

Výbuchy v muničním skladě ve Vrběticích na Zlínsku se mohou státu ještě více prodražit. Firmy, které v něm skladovaly výbušniny, totiž budou požadovat náhradu škody přesto, že část z nich policie podezřívá, že mohou být viníky výbuchů. Informuje o tom čtvrteční Mladá fronta Dnes.

Firmy, které ve Vrběticích skladovaly výbušniny, prý budou stát žalovat o náhradu škody
Foto: Policie ČR
Popisek: Výbuch skladu munice ve Vrběticích na Valašskokloboucku zaměstnává pyrotechniky, policii i armádu.
reklama

Dva sklady, které v areálu ve Vrběticích vybuchly, provozovala společnost Imex Group. „Budeme chtít miliony dolarů za škody způsobené vlastním výbuchem a zfušovaným zásahem státu,“ řekl listu právník firmy Radek Ondruš s tím, že kdyby byly sklady dobře prohlédnuté a strážené a kdyby stát využil vojenské pyrotechniky, materiál mohl být už po prvním výbuchu dávno odvezený.

Na desítky milionů dolarů odhaduje Ondruš zničení dobrého jména firmy.

Žalobu na stát zvažuje firma Bochemie, která má ve Vrběticích v bývalé kotelně linku na recyklaci prošlého raketového paliva z armád NATO. Potenciální škodu z neuskutečněných obchodů tato společnost odhaduje na miliardu korun. Bochemie totiž svůj provoz musela zastavit, a denně tak přichází o tržby.

Vojenský technický ústav, který prostory muničního skladu ve Vrběticích firmám pronajal, už pověřil jednoho člověka, aby přijímal všechny žádosti o odškodnění. „Odškodnění musí být nárokováno od viníka, kterého určí policie. Pochopitelně je nyní omezené plnění nájemní smlouvy, nikoliv však vinou ministerstva obrany,“ řekl k tomu deníku mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…