Fischer dnes představí svůj prezidentský program

14.09.2012 6:10 | Zprávy
autor: čtk, mp

Prezidentský kandidát a jeden z favoritů přímé volby Jan Fischer dnes představí svůj program pro prezidentský úřad. Bývalý úřednický premiér figuruje na čele předvolebních průzkumů prakticky od chvíle, kdy oznámil svou kandidaturu. Kromě obecných tezí a reakcí na některé politické aktuality ale zatím příliš nedal najevo, jaké postoje by jako prezident prosazoval.

Fischer dnes představí svůj prezidentský program
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prezidentský kandidát Jan Fischer během setkání s občany

Fischer, na jehož premiérském angažmá se po pádu vlády v roce 2009, shodli tehdejší lídři ODS a ČSSD, Mirek Topolánek a Jiří Paroubek, zatím ve své kampani zdůrazňuje především to, že chce změnit politickou kulturu a vnést do české politiky slušnost. Svou kampaň už naplno rozběhl a koncem srpna získal 50.000 podpisů občanů potřebných pro kandidaturu na Hrad.

Největším dárcem je magnát Chrenek

Někdejší úřednický premiér a viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj financuje svou kampaň ze sponzorských darů, které zveřejňuje na transparentním účtu. Jeho největším dárcem je zatím ocelářský a zdravotnický magnát Tomáš Chrenek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tůt, tůt!“ Chvilkaři pochodovali. Doprava v Praze kvůli nim stála

20:45 „Tůt, tůt!“ Chvilkaři pochodovali. Doprava v Praze kvůli nim stála

Protestní pochod spolku Milion chvilek pro demokracii dnes na 45 minut zastavil provoz na jedné z ne…