Fischer má údajně slíbené peníze na doplacení kampaně, píše deník

28.03.2013 6:05

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer už má údajně slíbené dary na uhrazení milionových dluhů za kampaň. V dnešním vydání to píše Mladá fronta Dnes (MfD). Již ve středu vyplatil Fischer podle údajů z transparentního účtu své prezidentské kampaně za různé služby celkem dva miliony korun. Dar právě v této výši mu v úterý na účet poslal právník Danieľ Palko. Ostatní dárce Fischer ještě zveřejnit nechce.

Fischer má údajně slíbené peníze na doplacení kampaně, píše deník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

"Peníze má pan Fischer slíbené, ale zatím nechce říkat, od koho. Na transparentní účet budou přicházet průběžně," řekl deníku šéf Fischerova volebního výboru Jan Pirk. Podle Pirka se Fischer s věřiteli dohodl na splátkovém kalendáři a někteří už dostali první splátku, uvedla MfD.

Problémy se sháněním peněz má podle serveru Aktuálně.cz i vítěz lednové přímé volby prezidenta Miloš Zeman. Server tento týden napsal, že Zemanovi chybí na doplacení kampaně ještě osm milionů korun. Prezidentští kandidáti ovšem musí vyúčtování kampaně poslat ke kontrole mandátovému a imunitnímu výboru Senátu už do dvou dnů. "Závěrečný termín je 30. března. Vychází to ale na víkend, tak asi budeme tolerovat i první pracovní den po víkendu," řekl MfD předseda výboru Jiří Oberfalzer (ODS).

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …