Fischer má údajně slíbené peníze na doplacení kampaně, píše deník

28.03.2013 6:05

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer už má údajně slíbené dary na uhrazení milionových dluhů za kampaň. V dnešním vydání to píše Mladá fronta Dnes (MfD). Již ve středu vyplatil Fischer podle údajů z transparentního účtu své prezidentské kampaně za různé služby celkem dva miliony korun. Dar právě v této výši mu v úterý na účet poslal právník Danieľ Palko. Ostatní dárce Fischer ještě zveřejnit nechce.

Fischer má údajně slíbené peníze na doplacení kampaně, píše deník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

"Peníze má pan Fischer slíbené, ale zatím nechce říkat, od koho. Na transparentní účet budou přicházet průběžně," řekl deníku šéf Fischerova volebního výboru Jan Pirk. Podle Pirka se Fischer s věřiteli dohodl na splátkovém kalendáři a někteří už dostali první splátku, uvedla MfD.

Problémy se sháněním peněz má podle serveru Aktuálně.cz i vítěz lednové přímé volby prezidenta Miloš Zeman. Server tento týden napsal, že Zemanovi chybí na doplacení kampaně ještě osm milionů korun. Prezidentští kandidáti ovšem musí vyúčtování kampaně poslat ke kontrole mandátovému a imunitnímu výboru Senátu už do dvou dnů. "Závěrečný termín je 30. března. Vychází to ale na víkend, tak asi budeme tolerovat i první pracovní den po víkendu," řekl MfD předseda výboru Jiří Oberfalzer (ODS).

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

12:25 Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

Zpěvák a skladatel Tomáš Klus se opět angažuje v tématu ekologie. Tentokrát propaguje solární energi…