Fischerův sponzor buduje zásobník plynu. A chce spolupracovat se státem

11.07.2013 13:10 | Zprávy

V souvislosti s tím, jak rychle se novému ministru financí Janu Fischerovi podařilo získat zbytek peněz na doplacení dluhů z prezidentské kampaně, se vyrojily otázky, zda nebude ze své pozice na oplátku hájit zájmy některých podnikatelských skupin. Jedním z Fischerových sponzorů je i šéf CE Group Ladislav Dráb, jehož firma buduje zásobník zemního plynu na Vysočině a má zájem, aby ho využíval stát.

Fischerův sponzor buduje zásobník plynu. A chce spolupracovat se státem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Jan Fischer podepisuje jmenovací listinu

Drábova společnost podepsala kontrakt se státní firmou DIAMO již 30. června 2010, tedy pět dní poté, co Fischerova vláda podala demisi. "Společnost GSCeP, a. s., člen skupiny CE Group, podepsala dne 30. června 2010 se státním podnikem DIAMO smlouvu, která umožňuje zahájení důlních prací na výstavbě podzemního zásobníku zemního plynu v lokalitě uranového dolu Rožná na Vysočině," cituje server iDnes.cz výroční zprávu CE GROUP z roku 2011.

"Smlouvu podepisoval generální ředitel DIAMO, inženýr Jež. Jde o smlouvu o realizaci průzkumu pro potenciální výstavbu. Bylo to v kompetenci našeho ředitele," řekl Pavel Koscielniak, šéf odštěpného závodu Diama GEAM Dolní Rožínka.

Jednání s ministry průmyslu

Důležité pro CE Group bude to, zda se dokáže se státem dohodnout o využívání zásobníku. "Já už o tom jednám na Ministerstvu průmyslu a obchodu, zda by neměli zájem mít strategické rezervy v plynu. Samozřejmě je to něco úplně nového, co tu ještě nebylo. Zatím jsem nedostal odpověď ani ano, ani ne. Já jsem o tom hovořil i s panem exministrem Kubou, který říkal, že to je zajímavý námět," řekl pro iDnes.cz Dráb. Nyní už ho čeká jednání s novým ministrem Jiřím Ciencialou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…