Fízlové, zločinci! vytáhl Petr Cibulka kyvadélko. Zaútočil na KDU-ČSL... Další slova se nehodí k obědu

14.05.2019 12:50

Předvolební debaty eurovoleb běží nejen na ČT. Svůj cyklus uvedl i Český rozhlas. Včera byli hosty mimo jiné Ivan David za SPD, Pavel Svoboda, europoslanec za KDU-ČSL, a známý kandidát Pravého bloku Petr Cibulka. Pavel Svoboda vyprávěl, jak zažaloval Tomia Okamuru za dezinformace, Ivan David upozorňoval na nespravedlnost s dotacemi. A Petr Cibulka rozjel ruskou klimatickou válku, hladomor a uprchlíky.

Fízlové, zločinci! vytáhl Petr Cibulka kyvadélko. Zaútočil na KDU-ČSL... Další slova se nehodí k obědu
Foto: Screen ČT24
Popisek: Petr Cibulka v ČT
reklama

Jako první otázku debatující dostali, proč kandidují do Evropského parlamentu. Cibulka odvětil: „Již desítky let sleduju, jak se Evropa propadá do kriminality, sovětizuje se, vrch nabývají marxsatanisté, ubývá svobody, demokracie a přibývá lží, takže já bych to rád zastavil.“ Ivan David velmi stručně uvedl, že mu záleží na budoucnosti této země a lidí v ní. A Pavel Svoboda tvrdil, že kandiduje proto, aby křesťanskodemokratičtí proevropští konzervativci měli slušné zastoupení.

Anketa

Chcete, aby Marie Benešová odstoupila?

11%
89%
hlasovalo: 22283 lidí

Moderátor pak uvedl, že otázky budou klást osobnosti žijící po celé EU. První byla novinářka Lída Rakušanová, která konstatovala, že všichni mluví o zájmech ČR, které budou v EU hájit: „Můžete, prosím, říct, jak si ten český zájem konkrétně představujete, čím se liší od zájmu Evropské unie a jakým způsobem byste ho případně v tom Bruselu prosazovali?“

Cibulka prohlásil, že je přesvědčen, že EU je už eurosovětský svaz, kde není ni svoboda, ni demokracie. „Jediný vzor k následování vidím ve švýcarské konfederaci svobodných občanů s jejich systémem referend na všech úrovních, odvolatelnost politiků přímo občany, to je americký systém, a švýcarský armádní model, kdy každý Švýcar má doma samopal,“ řekl. EU by podle něj měla fungovat také tak.

Pavel Svoboda jako příklad dal snahy starších členů Unie připravit nové členy o konkurenční výhody, třeba v případě řidičů kamionů nebo v zemědělství. Ivan David poznamenal, že bude mluvit co nejobecněji a jako národní zájem dal, aby se Češi měli co nejlépe. Když byl tázán, aby to upřesnil, mluvil o jistotách. Moderátor se ho ještě zeptal, zda jistotě přispěje referendum o Czexitu, které by SPD podpořila. „Tak samozřejmě, pokud by všichni byli v koncentračním táboře, tak budou mít jistotu natrvalo. Takže pokud tady má být přiměřená úroveň svobody a demokracie, tak samozřejmě musí být lidem umožněno také to, aby se mohli vyjadřovat k tomu, v jakém prostředí žijí. Pokud se jedná o Evropský zájem, pochopitelně nemůže žít v klidu a s jistotou do budoucnosti, pokud v okolních zemích Evropy nebude stabilní sociální prostředí.“

Cibulka ještě k tématu dodal, že pokud se nepodaří EU reformovat do švýcarského stylu, pak je řešením návrat k evropskému společenství volného obchodu. „To je jenom ekonomická struktura, tam žádné politbyro z Bruselu nezasáhne. A já se domnívám, že pokud EU je nereformovatelná, to je opravdu bolševická pakáž a samý fízl ruský, když se podíváte na tuto knihu Marx a Satan, tak pochopíte, co je Evropská unie a do čeho nás vede.“ A dodal, že pokud nedovedeme změnit poměry ve svém kriminálním státě s trestně stíhaným premiérem, tak nezměníme ani EU. A od EU prý pomoc s tímto čekat nemáme.

Fotogalerie: - Na stánku Olympie

Na veletrhu Svět knihy 2019 udílelo nakladatelství...
Horst Siegl
Na veletrhu Svět knihy 2019 udílelo nakladatelství...
Ludmila Formanová
Na veletrhu Svět knihy 2019 udílelo nakladatelství...
Na veletrhu Svět knihy 2019 udílelo nakladatelství...

Na to reagoval Pavel Svoboda, který na příkladu Maďarska a Polska ukazoval, že EU reaguje na to, když v nějakém státě začínají kvést autoritářské prvky. „Není pravda, že není zastání na evropské úrovni,“ řekl europoslanec. Ale Cibulka mu na to hned odpověděl, že EU je nejautoritativnější režim v Evropě. „To je bolševická banda kriminálníků, ruských fízlů,“ řekl Cibulka a následovalo doporučení, aby se Svoboda naučil pracovat se siderickým kyvadlem. „Vy ho máte pořád, pane Cibulko?“ přišla otázka, zřejmě od moderátora. „Já s ním i spím,“ přišla odpověď. „A jak s ním spíte?“ „To byl vtip, samozřejmě,“ ozval se Cibulka a moderátor se omluvil. Cibulka pak doplnil, že už 15 let zkouší kyvadlem najít evropského politika, který by nebyl ruský fízl, ale zatím bez úspěchu. „Budete to musit, pane Cibulko, zkusit na mně,“ ozval se Pavel Svoboda. „To bych dopadl,“ zakončil Cibulka.

Dále moderátor zmínil představu, že Česko je v EU slabá země, které Brusel diktuje. „Nic jako diktát Bruselu neexistuje, v Bruselu nepřistáli žádní Marťani,“ tvrdil Svoboda. Že si to lidé myslí, je podle něj způsobeno malou informovaností o tom, co se v EU děje. Podle jednoho průzkumu byli čeští europoslanci vyhodnoceni jako druzí nejvlivnější. A jako příklad dal svou iniciativu na zrušení střídání letního a zimního času, kterou prosadil, a začínal s ní prý sám.

Dle Cibulky vychází diktát Bruselu z toho, že občané se cítí proti kriminálnímu státu bezmocní. „Tady se krade už 30 let beztrestně po miliardách a občané, i když to všichni odsuzují, s tím nemohou nic dělat.“ Dle něj má každá vláda, nikoli jen současná, minimální mandát. „Pokud česká vláda nemá mandát občanů, protože, jak všichni víme, každé volby jsou zfalšovány, tak samozřejmě nemá mandát ani proti Bruselu. Je slabá nejenom vůči nám, ale i vůči Bruselu.“

Ivan David mínil, že když dvě třetiny toho, co se projednává ve Sněmovně, vyplývá z evropských návrhů a povinnosti je implementovat do českého práva, tak není namístě se tvářit, že tu žádný vliv není. Moderátor do jeho řeči vstoupil, že se jedná dle parlamentní knihovny o 30 až 40 % návrhů. Což dle Davida spočívá v tom, jaká metodika se použije. Moderátor ještě namítl, že u všech těchto rozhodnutí byli čeští politici. Na což David odvětil, že sice ano, ale když je evropské právo nadřazeno českému, tak se musíme a priori řídit tím, co je tam schváleno. „Lze to komentovat, lze s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím lze dělat,“ parafrázoval David Cimrmana. „Jestliže dotace u nás na hektar jsou 224 eur a například v Belgii je to 400 eur, tak to bylo rozhodnuto někde jinde, nás to poškozuje. Není to diktát? Chcete říci, že jsme si to rozhodli sami? Že tady tou jednou osmadvacetinou můžeme dosáhnout vlastního zájmu? To asi těžko,“ dodal ještě.

Pak se začala řešit dvojí kvalita potravin, respektive, proč je to tak populární téma. Dle Cibulky je to sekundární téma. „Pokud už 6 let neprší, protože Rusko vede klimatickou válku proti Západu a zrazený Západ Evropu nebrání, tak brzy už bude problém vůbec sehnat potraviny, už dnes jsou potraviny v obchodech o 50 % dražší než před rokem. A to se bude rychle zhoršovat,“ varoval. „Zastavme ruskou klimatickou válku, než tady vypukne hladomor,“ apeloval Cibulka a dodal, že se kriminální stát paktuje se zločinci, kteří nám prodávají hnůj místo potravin za předražené ceny. „Jestli jste zaznamenal, v rýži, kterou jíme, je arzen. Arzen je prudký jed. Tento zločinecký stát na to kašle,“ informoval Cibulka a instruoval moderátora, aby si v azbuce vyhledal klimatickou válku. Moderátor pak Cibulkovi dodal, že Český rozhlas nebude souhlasit s útoky na Rusko jenom proto, že je to Rusko.

Fotogalerie: - Další vlny EET

Rozšíření zákona o EET ve třetím čtení ve sněmovně...
Rozšíření zákona o EET ve třetím čtení ve sněmovně...
Rozšíření zákona o EET ve třetím čtení ve sněmovně...
Rozšíření zákona o EET ve třetím čtení ve sněmovně...
Rozšíření zákona o EET ve třetím čtení ve sněmovně...
Rozšíření zákona o EET ve třetím čtení ve sněmovně...

Ivan David si v souvislosti s dvojí kvalitou potravin rýpnul, že se sice europoslanci chlubí, jak se o toto téma zajímali, ale prosazeno bylo velice málo. Pavel Svoboda uvedl, že s výsledkem jednání nejsou jako lidovci spokojeni, ale prý je to alespoň nějaký výsledek, který umožňuje sankcionovat „zlovolnou dvojí kvalitu potravin“. Ale prý nám nikdo nebrání v tom, abychom si nastavili standardy na stejnou úroveň jako Rakousko nebo Německo a problém tak odstranili. „Je zvláštní, že se to opravdu stalo tématem evropských voleb, a to, že tady premiér distribuuje vegetariánské uzeniny, promiňte tu nadsázku, masné výrobky téměř bez masa, nad tím se většinová populace málo zastavuje,“ dořekl Svoboda.

Dostalo se i na téma dezinformací spojených s EU a volbami. Moderátor se zeptal, zda někdo z přítomných se s takovými dezinformacemi setkal. Přihlásil se Pavel Svoboda: „Já jsem se s tím setkal na vlastní kůži, kdy Tomio Okamura prohlašoval někde na sociálních sítích, že několik poslanců včetně mě hlasovalo pro jakési sankce proti České republice, i když se ukázalo, zaprvé, že onen dokument není schopen ustanovit jakékoliv sankce proti ČR a že já jsem dokonce hlasoval proti tomu dokumentu, tak Tomia Okamuru to nezajímá, tak jsme ho zažalovali,“ říká europoslanec KDU-ČSL. Dodal, že neví, jestli je Okamura napojen na Rusko a jedná se o organizovanou kampaň, ale extrémní pravice je podle něj napojena na kremelský režim, takže to nevylučuje.

Ivan David kandidující za SPD poznamenal, že manipulativní informace zde byly a budou vždy. A vyjádřil pochybnosti o tom, jak je dezinformace definována, když v ČT viděl datového analytika Vrábela, který údajně dostal 7 milionů na výzkum dezinformací. „Z toho jeho vyjádření bylo zřejmé, že se nejedná o zavádějící a nepravdivé informace, ale že se jedná o jiné názory, než jsou žádoucí z hlediska toho, kdo si tedy tu jeho činnost objednal,“ řekl.

A Cibulka? Podle toho jsou dezinformace z dílny GRU to, že migrační vlna jsou uprchlíci před válkou, matky s dětmi, že budou ekonomickým přínosem a kulturním obohacením. „To je smrtonosná dezinformační kampaň, která jede v Ruské režii již několik let,“ zakončil uživatel siderického kyvadla svůj projev.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blivno. KSČ, ČSSD, ANO, teď TOP 09. Telička vystoupil a je veselo

7:21 Blivno. KSČ, ČSSD, ANO, teď TOP 09. Telička vystoupil a je veselo

Pavel Telička oznámil, že pro volby ve Středočeském kraji spojí síly s TOP 09 a Zelenými. A hned si …