Foldyna: Ekoteroristé ročně zabijí 4 lidi, 24 těžce zraní

27.07.2012 6:54

Poslanec sociálních demokratů Jaroslav Foldyna se důrazně ohradil k ekologickým aktivistům, již se snaží zabránit dokončení posledního úseku dálnice D8. Podle poslance je to akorát ekoterorismus, který je páchán na lidech.

Foldyna: Ekoteroristé ročně zabijí 4 lidi, 24 těžce zraní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna
reklama

Ze židle zvedl poslance a zastupitele Ústeckého kraje Jaroslava Foldynu aktivista Lubomír Studnička. Ten totiž slaví úspěch z ústeckého krajského soudu, kde vyhrál spor s krajským úřadem, který odmítl Studničkovo odvolání proti stavebnímu povolení. Rozhodnutí může být klíčové pro dokončení dálnice.

Foldyna tvrdí, že stojí občany náklady na nedostavěnou dálnici D8 ročně až 640 milionů korun. Navíc, podle jeho slov, „čtyři mrtví ročně a 24 těžce raněných a další a další“.

Ekologičtí aktivisté to ale vidí jinak. Podle nich způsobí dálnice, jež je vedena skrz Chráněnou krajinnou oblast České středohoří, nenávratné ekologické škody. Problémový téměř 14kilometrový úsek je tak poslední, který zbývá na dálnici z Prahy do Podkrušnohoří a do severního Německa postavit. Celá devadesátikilometrová D8 se buduje již 28 let.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní opatření by uměla i cvičená opice. „Hanba, hnůj, defenestrace,“ znělo na demonstraci. Pak kůň vykadil „koblihu“

15:26 Vládní opatření by uměla i cvičená opice. „Hanba, hnůj, defenestrace,“ znělo na demonstraci. Pak kůň vykadil „koblihu“

REPORTÁŽ Hanba, hnůj, defenestrace. Taková hesla skandovali aktivisté, kteří se zúčastnili úterní de…