Forejta možná nahradí bývalý přítel Zemanovy dcery

06.01.2017 7:50

Příštím šéfem prezidentského protokolu by mohl být dosud spíš nenápadný člen Zemanovců Vladimír Kruliš. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Forejta možná nahradí bývalý přítel Zemanovy dcery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman před natáčením každoročního Vánočního poselství

Připomínají, že hradnímu protokolu nyní šéfuje Miroslav Sklenář, který se do podobné pozice na Hrad poněkolikáté vrátil. Sám ale tvrdí, že jeho účinkování v prezidentském sídle se bude počítat na měsíce, nikoli na roky. To připouští i Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. „V tuto chvíli mohu pouze sdělit, že pro nejbližší měsíce se počítá s angažmá pana Sklenáře,“ odpověděl na dotaz LN.

Jenže Zeman bude ve funkci ještě 14 měsíců. A může se stát, že svůj mandát v příští přímé volbě obhájí, pokud bude kandidovat. Kdo je tedy možným příštím vrchním ceremoniářem? ptá se list. Podle něj se nabízí muž, který na protokolu pracuje už od roku 2014, po většinu času se ale drží mimo pozornost médií. Je jím Vladimír Kruliš, někdejší místopředseda Strany práv občanů, jejímž čestným předsedou je Miloš Zeman.

Bývalého přítele své dcery Kateřiny prý prezident považuje za slušného člověka a i přes poměrně velký věkový odstup si oba muži tykají.

Jak list dále píše, z komplimentů, které si čas od času Zeman a Kruliš vyměňují, je zřejmé, že mezi nimi panuje podobně vřelá náklonnost, jakou prezident dával najevo Forejtovi. Lídr zlínské kandidátky Strany práv občanů z nedávných voleb je tak určitě jedním z favoritů na budoucí povýšení. „Očekávám, že mají scénář, že Sklenář bude zaučovat Kruliše,“ cituje list nejmenovaného znalce hradního prostředí.

List upozorňuje, že Kruliš má dnes na starost Zemanovy výjezdy do regionů. Spanilé jízdy jsou možností, jak oslovit velký počet potenciálních voličů. A s tím, jak se blíží sněmovní a prezidentské volby, jejich (a s nimi i Krulišův) význam ještě nabobtná, připomíná deník.

Všímá si i dalšího osudu bývalého vrchního hradního protokoláře Jindřicha Forejta. Exprezident Klaus prý uvažuje o tom, že by ho mohl zaměstnat ve svém institutu na Hanspaulce. „Zamyslíme se nad tím,“ řekl podle listu Klaus ve vysílání Rádia Impuls.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…