Foto Lipovské v kavárně: Dohra celé věci. A nová ,,aféra"! Kdo ji včera vezl autem...

04.06.2020 11:18

Předevčírem Svoboda, včera Bobošíková. Média a novináři si všímají, s kým se setkává nová radní Rady ČT Hana Lipovská. A ta už reagovala, Jaroslavu Kmentovi „poděkovala“. Ale na Forum24 si pro změnu všímali, co se dělo po zasedání Rady ČT.

Foto Lipovské v kavárně: Dohra celé věci. A nová ,,aféra"! Kdo ji včera vezl autem...
Foto: Repro Twitter
Popisek: "Investigativní" foto Jaroslava Kmenty

Předevčírem investigativní novinář Jaroslav Kmenta vyfotil novou členku Rady ČT Hanu Lipovskou v kavárně Slavia. „Pokud to byla ona, asi se seznamuje s establishmentem. U stolu s ní byl režisér a scenárista Jiří Svoboda, někdejší předseda KSČM a velký příznivec Andreje Babiše,“ komentoval setkání.

Anketa

Hrozí v Evropě podobné nepokoje jako v USA?

89%
11%
hlasovalo: 10388 lidí
Lipovská Kmentu a jeho „investigativní“ fotografii dnes zmínila a poděkovala za ni. „Přikládám pozdravem aspoň těžce investigativní foto, u kterého mě mrzí jediná věc – že není kvalitnější. Škoda, že pan Kmenta neřekl – zapózovali bychom jistě a rádi.

Pana režiséra Jiřího Svobody si vážím, půvabné je, že jsme většinu času mluvili o jeho zkušenostech s cenzurou, o jeho vyhazovu z vysoké, když v 60. letech napsal na americké velvyslanectví dopis, ve kterém požadoval svobodu slova, a o autocenzorovi v hlavě.

I tak ale za tu momentku děkuji, pro mě je to pěkná památka a sama bych si asi o společnou fotku říct netroufla.“

„Oplétačky“ s lidmi spojenými s KSČM má však Lipovská dále. Včera se účastnila svého prvního zasedání Rady ČT, jak ostatně zmínila i ve svém příspěvku, ve kterém tímto faktem omlouvala to, že některé maily a zprávy ještě zůstaly nezodpovězené.

Jejích poznámek na zasedání Rady si povšimlo i Forum24. „Zatímco prezidentův oblíbenec Xaver Veselý a novinář z holdingu premiéra Babiše Pavel Matocha během jednání vůbec nevystupovali, nominantka katolické církve Hana Lipovská projevovala živě své názory. Deklarovala, že se bude věnovat ekonomické stránce vysílání ČT, projevovala zájem o vstřícnost televize vůči seniorům a vyjadřovala se ke zvaní hostů do pořadu Otázky Václava Moravce,“ poznamenal Pavel Šafr a shledal, že jednání bylo klidné a bez emocí.

Ale povšiml si jedné věci: „Hanu Lipovskou odvážela z Kavčích hor po schůzi rady Jana Bobošíková.“ O Bobošíkové nezapomněl poznamenat, že se jedná o „někdejší neúspěšnou prezidentskou kandidátku za KSČM a bývalou ředitelku zpravodajství ČT z doby televizní krize na přelomu let 2000 a 2001“.

„Investigativní foto“ Bobošíkové a Lipovské však u článku nebylo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kasTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

10:05 To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

Do pořadu Podtrženo, sečteno vyrazil hodnotit události komentátor Miroslav Korecký. Ten podotkl, že …